Jak zagospodarować duży korytarz?

Jak zagospodarować duży korytarz?

Najczęstszym problemem związanym z aranżacją przedpokoju jest niewielki rozmiar wnętrza i związane z tym ograniczenia. Wbrew pozorom posiadanie dużego holu jest nie mniej problematyczne – wolna przestrzeń powinna być jak najlepiej wykorzystana, a przy tym nie sprawiać wrażenia pustego niedokończonego wnętrza. Korytarz to pierwsze pomieszczenie, które zobaczy każdy, kto odwiedza nasz dom, dlatego warto zadbać, by było reprezentacyjne.

Meble do przedpokoju

To niezbędny element każdego korytarza, a większa przestrzeń daje swobodę wyboru nawet większych i optycznie cięższych modeli. Ich stylistyka powinna jednak nawiązywać do charakteru pozostałych pomieszczeń.

Warto zainwestować w dużą szafę z drzwiami przesuwanymi, która pomieści kurtki czy buty. Układ wnętrza można bardzo często zaprojektować indywidualnie i oprócz drążków na wieszaki warto pomyśleć również o szufladach, w których zmieszczą się rękawiczki czy szaliki. Dzięki takiemu rozplanowaniu przestrzeni w garderobie umieszczonej w sypialni zyskamy więcej wolnego miejsca. W małych przedpokojach najlepiej zdecydować się na lustrzane drzwi szafy, które optycznie powiększają pomieszczenie – w przypadku dużego holu nie jest to konieczne i możemy wybrać płytę meblową w dowolnym kolorze.

Uzupełnieniem pojemnej szafy będą inne meble, które sprawdzają się w przedpokoju – komoda, szafka na buty, skrzynia spełniająca funkcję siedziska, wieszaki, półki na drobiazgi. Ich ilość i wielkość powinna uwzględniać liczbę domowników i przyjmowanych gości. Duży korytarz pozwala skupić się na funkcjonalności rozwiązań i łączeniu różnych mebli. Producenci bardzo często oferują również gotowe zestawy – jeśli decydujemy się na taką opcję, warto sprawdzić wymiary kompletu i ocenić, czy ilość elementów będzie proporcjonalna w stosunku do większych niż przeciętne rozmiarów pomieszczenia.

Niezbędne lustro

W żadnym przedpokoju nie może zabraknąć lustra. Efektownie będzie wyglądało powieszone nad komodą, ale jeśli mamy do dyspozycji więcej przestrzeni, warto zastanowić się, czy korzystniejszym rozwiązaniem nie będzie tafla, w której widać całą sylwetkę.

W przypadku dużych korytarzy bez obaw możemy pozwolić sobie na lustro umieszczone w efektownej grubej ramie. Mogłoby ono przytłoczyć małą przestrzeń, ale większy korytarz dzięki niemu z pewnością nabierze stylu.

Dodatki

Ozdobne akcesoria to nie tylko domena salonów – świetnie sprawdzą się również w dużym przedpokoju. Okazały wazon umieszczony na podłodze lub komodzie albo kwiatek doniczkowy będą uzupełnieniem wnętrza. Dzięki ustawionym na komodzie drobiazgom można również podkreślić wybrany styl holu. W poszukiwaniu za dodatkami nie tylko do korytarza, warto zahaczyć o galerię handlową w Krakowie. Znajdziemy tam wiele sklepów, w których ofercie na pewno znajdziemy coś, co będzie wspaniale wyglądało  w naszym domu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *