Jakie cechy powinien posiadać dobry telewizor? Część 1

Jakie cechy powinien posiadać dobry telewizor? Część 1

Elektronika rozwija się w sposób tak szybki, że czasami ciężko nadążyć za nowinkami, jakie wprowadzane są do wszelkiego rodzaju urządzeń. Nie dziwi nikogo w obecnych czasach, że w telewizorze zamontowaną mamy kamerę oraz że serfujemy po internecie za pomocą domowego odbiornika telewizyjnego. Jeszcze 10 lat temu nikt by się nie spodziewał, że w telewizorach LCD można uzyskać tak krystaliczną i doskonałą jakość obrazu.

Decydując się na zakup telewizora, powinniśmy dokładnie przemyśleć jakie funkcje powinien posiadać, z jakich funkcji będziemy korzystać oraz jakie funkcje przydadzą się nam w przyszłości.

Podstawowymi cechami, jakie powinien posiadać telewizor i na jakie powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem, postaram się Wam przedstawić w tym, oraz kolejnym wpisie. Jest sporo wiedzy i informacji więc postanowiłem, zamiast jednego długiego wpisu przygotować dwa, które będzie się łatwiej czytało.

Pierwszym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu telewizora, jest krystalicznie czysty i piękny obraz. Poza oczywistą funkcją Full HD nasz idealny telewizor powinien posiadać kilka dodatkowych funkcji, które polepszają wyświetlany obraz i stwarzają wrażenie realizmu m.in. HyperReal Engine, Clear Image Panel czy też Black Optimizer, którego posiadanie docenimy przy oglądaniu dosyć mrocznych filmów i programów. Oczywiście w każdym z nowoczesnych telewizorów powinny znaleźć się tryby pracy ekranu jak sportowy, film, tryb czytania. Tego typu funkcje znacznie poprawiają jakość i komfort oglądania.

Odświeżanie jest też bardzo ważne. Zasada jest bardzo prosta – im wyższy współczynnik odświeżania tym jakość obrazu, jego płynność i dokładność jest lepsza. Bardzo dużą popularnością cieszą się telewizory z częstotliwością odświeżania w granicach 600 do 800 Hz.

Jeżeli wspominamy o obrazie, nie sposób nie powiedzieć czegoś o dźwięku. Dobry i przestrzenny dźwięk także powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując nowy telewizor. Oczywiście możemy do niego podłączyć kino domowe, ale jest to kolejny niemały wydatek, więc lepszą inwestycja będzie dołożenie kilkuset złotych do lepszego telewizora.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *