Jakie kolory w pokoju dziewczynek, a jakie w pokoju chłopców?

Jakie kolory w pokoju dziewczynek, a jakie w pokoju chłopców?

Wszyscy zdają sobie sprawę, jak pierwszorzędna role pełnia kolory ścian w każdym wnętrzu. Podczas remontu czy też urządzania mieszkania lub domu, ta kwestia jest omawiana najpierw, ponieważ stanowi podstawę dla reszty dodatków. Dlatego, zawsze mamy tyle myślenia i kombinowania w kwestii pomalowania salonu, żeby pasował do jadalni lub jadalni, żeby bardzo nie wyróżniała się od kuchni. O tę kwestię każdy dba jak może, aby nie zepsuć efektu, jaki chcemy uzyskać poprzez meble oraz resztę wyposażenia. Jednak, zadajmy sobie pytanie, czy taką samą wagę przywiązujemy do kolorów w pokoju dziecka?

Kiedy jest jeszcze niemowlakiem, nie bardzo zwracamy uwagę na to, jaki kolor tam króluje, ponieważ maluszek jeszcze nie potrafi sam sobie wybrać pokoju. Zawsze jednak musimy wziąć pod uwagę to czy jest to chłopiec czy dziewczynka. Wiadomo, że nikt pokoju maluszka nie będzie malował na czarno czy brązowo, ale zdarzają się kolory o dość ciemnych odcieniach, jakie w takim pomieszczeniu znajdziemy. Pamiętaj, aby barwy były dla malca jasne i przyjazne. Dzięki temu, będzie chciał się bawić w pokoju i będzie mu to sprawiać przyjemność.

Dodatkowo, nie będzie problemu ze spaniem dziecka, więc nie trzeba będzie gnieść się na jednym łóżku i z dzieckiem i z małżonką. Jednak od tego zleży nie tylko kolor ścian, ale także całe wyposażenie pokoju. Jeśli będzie ono przyjazne, a dodatki ciekawe i pełne animowanych postaci to pociecha sama będzie chciała spędzać całą noc w takim bajkowym miejscu.

Pokój dla dziewczynki

Jeśli mamy córeczkę, to mamy bardzo duży wybór kolorów, jakie możemy zastosować na ścianach. Najlepiej zdecydować się na żywe i jasne. Jeśli pociecha jest jeszcze mała, to możemy zapełnić pokój postaciami z bajek. W wielu sklepach, możemy znaleźć miękkie naklejki na ściany z Myszką Miki, Lokomotywą, Smerfami czy też innymi bajkowymi zwierzakami. Dzięki takiemu wystrojowi, dziecko będzie z ciekawością przyglądać się ścianom, które wprowadzać będą w świat fantazji. Jeśli nie chcemy kleić po świeżej farbie oraz nie wiemy czy damy radę bezinwazyjnie pozbyć się takich ozdób możemy sami coś namalować.

Pokój chłopca

W tym przypadku, wybór jest nieco mniejszy zarówno w kwestii kolorów jak i bajkowych stworków. Przede wszystkim w takim pokoju, w którym ma się bawić i dorastać chłopiec, nie malujemy ścian na różowo, ponieważ kiedy będzie nieco większy, nie będzie chciał w nim przebywać, musimy także uważać z postaciami z bajek, więc wszelkie Barbie, Myszki Mini oraz reszta płci damskiej, również nie będzie dobrym pomysłem. Najlepiej użyć motywów samochodowych, nawet, jeśli miałoby być to bajkowe auto typu Zygzak czy strażak sam w wozie strażackim, to zawsze lepiej starszak czuje się w dziecinnym pokoju niż „dziewczyńskim”.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *