Kinkiet do każdego wnętrza

Kinkiet do każdego wnętrza

Czym jest kinkiet? Najprościej ujmując, jest to lampa, która montujemy na ścianie (choć zdarzają się także modele stojące). Dawniej służyły tylko i wyłącznie do oświetlania powierzchni biurka, dlatego przybierały one niewielkie formy. W dzisiejszych czasach wzornictwo i budowa kinkietów znacznie się rozwinęły – obecnie przypominają najczęściej standardowe lampy wiszące. Światło wydobywające się z kinkietów jest bardzo delikatne. Są bardzo subtelne i przyjemne, dlatego tez idealnie sprawdzają się do codziennego korzystania. Mogą również pełnić rolę elementu dekoracyjnego. Jak wybrać najlepszy kinkiet?

Kinkiet łazienkowy

W tym pomieszczeniu konkiet pełni rolę oświetlenia dodatkowego – najczęściej montowany jest bezpośrednio przy lustrze. Dzięki niemu możemy bez problemu oddać się porannej toalecie. Kiedy jednak posiadamy lustro pionowe, musimy zdecydować się na dwie lampy, które należy zamontować po obu jego stronach. Nad lustrem poziomym warto zainstalować kinkiet podłużny, posiadający kilka źródeł światła. Barwa światła znajdująca się w łazience powinna mieć barwę ciepłej bieli.

Kinkiet sypialniany

W sypialni, kinkiet, najczęściej spełnia rolę lampki nocnej, którą montujemy bezpośrednio przy łóżku. Jeżeli jesteśmy nastawieni na wieczorne czytanie w łóżku, powinniśmy zakupić lampę z kloszem otwartym, najlepiej skierowanym w dół bądź w bok – w taki sposób, aby światło padało bezpośrednio na książkę czy gazetę. Moc żarówki powinna oscylować w granicach 40 W. Kinkiet w sypialni jednak nie ogranicza się jedynie do oświetlenia przestrzeni wokół łóżka. Idealnie sprawdza się również jako oświetlenie całej przestrzeni sypialni. Dzięki ich gustownej formie oraz stonowanej barwie światła, mogą one wprowadzić do sypialni niezwykle intymną atmosferę.

Kinkiet do przedpokoju i salonu

Przedpokój jest specyficznym pomieszczeniem. Najlepiej jest zastąpić lampy sufitowe, właśnie odpowiednimi kinkietami. Zastosowanie kinkietów sprawi, iż długi korytarz optycznie się rozszerzy. Niezwykły efekt uzyskamy, decydując się na produkty zamknięte wykonane z matowego tworzywa sztucznego. Jeśli chodzi o kolor lamp, idealnie sprawdzą się lampy białe, jednakże na rynku istnieje szeroki wybór barw i odcieni kinkietów, które swobodnie możemy dopasować no naszego wnętrza.
Jeśli chodzi o salon – tutaj najważniejsze wydaję się być oświetlenie obszary wypoczynkowego. Jednak tutaj kinkiety powinny spełniać rolę uzupełniającą lub dekoracyjną, gdyż nie są w stanie oświetlić dużej powierzchni salonu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *