Lampy solarne jako oświetlenie ogrodu – czy warto?

Lampy solarne jako oświetlenie ogrodu – czy warto?

Każdy z nas marzy o bajecznym ogrodzie. Dodaje on nie tylko urody naszemu domowi, ale sprawia, że wchodząc do niego poczujemy się jak w innej krainie. Jednak , aby taki ogród mieć, trzeba się bardzo postarać. Pierwszorzędna kwestią są oczywiście rośliny. Duże znaczenie mają też dodatki. Kiedy już nasz wymarzony ogród będzie gotowy warto pomyśleć o tym, że w ciepłe letnie wieczory będziemy chcieli spędzić w nim trochę czasu samotnie lub ze znajomymi czy rodziną.
Warto wtedy pomyśleć także o odpowiednim oświetleniu takiego miejsca. Dzięki temu, będziemy mogli korzystać z uroków roślin i kwiatów nawet po zmroku i cieszyć się ich widokiem. Światło, stanowi w tym wypadku doskonałą dekorację. Jednak nie tylko, gdyż dba ono także o nasze bezpieczeństwo kiedy wracamy w nocy do domu np. poprzez oświetlanie stopni schodów. To nie wszystko, gdyż odstrasza ono także z naszej posiadłości złodziei, którzy boją się być zauważeni. Jednak, oświetlanie ogrodu wiąże się z dodatkowymi wydatkami na energię elektryczną. Ale czy na pewno?
Lampy solarne – ekologia i oszczędność
Doskonałym wyjściem dla tych, którzy lubią ekologię i nie chcą przepłacać za zużycie prądu są lampy solarne. Aby oświetlić naszą posesję używają one energii słonecznej, która kumulowana jest w akumulatorach niklowo-kadmowych, które po zapadnięciu zmroku wykorzystują ją. Jako źródło światła w lampach solarnych, nie występują zwykłe żarówki. Są to diody LED. Dlatego też, nie świecą one mocnym i białym światłem, ale delikatnym, rozproszonym o chłodnej barwie i małym natężeniu. To jak długo lampa będzie świecić, zależy od tego ile zgromadzi energii, czyli światła słonecznego. Dlatego, ogromne znaczenie ma tutaj nie tylko miejsce zainstalowania, ale także pora roku i zachmurzenie. Na początku popularności lamp, były nie mały problem związany ze świeceniem lamp w zimie. Dzisiaj jednak w zimie nasz ogród mogą ozdabiać praktycznie każde modele lamp solarnych. Stosowane są one nawet jako ozdoby świąteczne do ogrodu.
Jak użytkować lampy solarne ? 
Kiedy już zdecydujemy, że kupujemy lampy solarne, to zostanie nam jeszcze rozplanować, gdzie będą one rozmieszczone. Jeśli nie wiemy w jakiej odległości od siebie je ulokować, to możemy przeczytać te informację na opakowaniu. Musimy także pamiętać, aby nie stawiać ich zbyt blisko innych źródeł światła. Ważne jest także dbanie o czystość lamp, aby panele były jak najbardziej efektywne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *