Meble do pokoju dziecięcego. Słów kilka o aktualnych trendach.

Meble do pokoju dziecięcego. Słów kilka o aktualnych trendach.

Nie ma chyba bardziej starannie wybieranych mebli, niż te przeznaczone do pokoju dziecięcego. Pragniemy, aby nasze pociechy były otoczone meblami nie tylko funkcjonalnymi, kolorowymi i ciekawymi, ale i bezpiecznymi. Dlatego z reguły wiele czasu poświęcamy na wybór mebli dla dzieci. Tak, jak w przypadku innych kategorii mebli, tak i w produkcji mebli dziecięcych obowiązują pewne dominujące trendy, z reguły wyznaczane przez samych klientów.

Formy i kolory współczesnych mebli dla najmłodszych
Trendy z pewnością cały czas ulegają zmianom. Jeszcze do niedawna świeżo upieczeni rodzice wybierali dla maluchów jasne mebelki. Dominowała biel i tradycyjny podział różowe dodatki dla dziewczynek oraz błękitne dla chłopców. W efekcie większość pokojów maluszków wyglądała bardzo podobnie. Dziś rodzice wybierają prostsze, a jednocześnie bardziej uniwersalne formy mebli dziecięcych. Kierują się względami praktycznymi. Planując kolejne dziecko często decydują się na meble, które z powodzeniem będą mogli wstawić do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Płeć dziecka można przecież podkreślić dodatkami czy kolorem ścian pokoju. Młodzi rodzice często stawiają na klasykę, która nigdy nie wyjdzie z mody. Rekordy popularności biją meble wykonane z naturalnego, ekologicznego drewna.

Tendencje w segmencie mebli młodzieżowych
Z pewnością o wiele trudniej jest urządzić pokój dorastającego dziecka, które powoli wchodzi w nastoletnie życie. Ma ono swoje potrzeby, specyficzne gusty i chce na każdym kroku zaznaczać swój charakter. Pokój nastolatka bardzo często staje się swego rodzaju manifestem tożsamości. O ile warto pozwolić dziecko na ingerencję w wygląd jego pokoju, o tyle wybór mebli należy wziąć raczej we własne ręce.

Nastolatek potrzebuje z pewnością łóżka, szafy oraz komody. Niezbędne jest również biurko i ergonomiczne krzesło do nauki. Warto wybierać meble proste, a zarazem solidne. Mamy wówczas gwarancję, że posłużą dziecku dłużej i z łatwością dopasujemy je de zmieniających się aranżacji wnętrza. Strzałem w dziesiątkę będą z pewnością meble z litego drewna.

Pokój nastolatka powinien być również funkcjonalny. Warto wzbogacić go o meble pozwalające utrzymać porządek, a więc regały i różnego rodzaju pojemniki. Bierzmy pod uwagę fakt, że dorastające dziecko posiada coraz więcej własnych przedmiotów. Ma również coraz większą potrzebę prywatności. Warto, zatem kupić, choć jedną szafkę czy kontenerek zamykany na kluczyk.

Bez względu na to, czy kupujemy meble dla malucha czy dla większego dziecko, trzeba zwrócić szczególną uwagę na meble z odpowiednimi atestami. Certyfikaty stanowią gwarancję najwyższej jakości, trwałości oraz bezpieczeństwa.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *