Najlepsze oświetlenie ogrodowe

Najlepsze oświetlenie ogrodowe

Rynek lamp i różnego rodzaju oświetleń ogrodowych jest bardzo szeroki. Nie od dziś wiadomo, że idealnie oświetlenie to takie, które dopasowane jest do oczekiwań użytkownika. Przestrzeń ogrodowa jest przestrzenią niezwykłą, ponieważ spędzamy tam dość dużo czasu, zwłaszcza latem. Ogród można podzielić na kilka stref, które będą spełniać konkretne funkcje. Przykładowo: takie miejsca w ogrodzie jak altana, czy taras, są bardzo istotnymi lokalizacjami, ponieważ stanowią one strefę spotkań. Kolejną ze stref są ciągi komunikacyjne znajdujące się w naszych ogrodzie. Każde z tych miejsc zasługuje na szczególną uwagę przy doborze oświetlenia.

Świetlne aranżację

Świetlne aranżacje można wykonać przy użyciu wielu lamp. Niezwykle popularne staje się wykorzystanie reflektorów ledowych czy kinkietów – stanowi to eleganckie i funkcjonalne zaplecze w przypadku oświetlenia fasad budynków, czy ogrodowych ekspozycji. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie systemów ledowych w postaci kostek LED. Montaż tego typu oświetlenia nie jest zbyt skomplikowane – mogą stanowić podstawę chodnika. Kostki te stanowią skończone układy oświetleniowe – nie jest możliwe wymienienie samego panelu ledowego.

Słupek oświetleniowy

Niezwykle popularną formą oświetlenia jest wykorzystanie nie tylko lamp ogrodowych solarnych, ale także tych zasilanych z sieci domowej lamp ogrodowych w formie słupka. Najczęściej stosowane wykorzystywane jest do oświetlania ścieżek ogrodowych, chodników, dojść do posesji, a także doskonale sprawdza się w oświetleniu dodatkowego wyposażenia ogrodu i punktów dekoracyjnych. Dają rozproszone światło, co tworzy wyjątkowy nastrój.

Barwa światła

Wybierając barwę światła należy mieć na uwadze sposób odbierania przestrzeni. Każde światło posiada uwarunkowaną moc i barwę. Najwyższy współczynnik oddawania barwy posiada oczywiście, którego barwa odzwierciedla barwę światła dziennego – efekt przytłumiony, bardziej plastyczny, który sprawia, że wszelkie mankamenty m.in. architektury są mniej widoczne to zasługa ciepłych odcieni. Przy wykorzystaniu różnych źródeł światła możliwe jest stworzenie zupełnie innej rzeczywistości po zmroku. Dzięki zastosowaniu technologii LED i RGB możemy zbudować żywe, wielobarwne obrazy, szczególnie na elewacji czy fasadach.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *