Nie ma to jak odpoczynek na łonie natury. Czas na biwaki, pikniki i wyprawy

Nie ma to jak odpoczynek na łonie natury. Czas na biwaki, pikniki i wyprawy

Co robić w weekend? Jeśli tylko pogoda sprzyja, nie szukajmy wyjątkowych atrakcji, zostawmy kina na deszczowe dni i po prostu ruszmy przed siebie, by odpocząć na łonie natury. Współcześni ludzie mają zdecydowanie za mało kontaktu z przyrodą, a jest on bezcenny, szczególnie dla najmłodszych. Dla dzieci kontakt z przyrodą może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne, a na pewno znakomicie relaksuje, uspokaja, wycisza oraz pobudza wszystkie zmysły, co wpływa stymulująco na rozwój. Dlatego rodzinny wypoczynek w plenerze to znakomity plan na wiosenny lub letni weekend. Jak się do tego przygotować?

Wraz ze sklepem Metroz.pl, który oferuje szeroki wybór akcesoriów ułatwiających wypoczynek w plenerze przygotowaliśmy poradnik o tym, jak zaplanować rodzinny wypoczynek wśród przyrody.

Pomysł pierwszy: piknik. To najprostsza forma wypoczynku w plenerze. Nie trzeba jechać daleko. Oczywiście ustronna polanka w lesie czy nad rzeką na pewno będzie fantastycznym miejscem, ale wystarczy zaciszny skwerek w parku i już możemy rozłożyć się tam z kocem piknikowym. Na piknik warto zabrać jak najzdrowsze i najmniej przetworzone produkty. Warto popakować je w wygodne pojemniki, które znajdziemy na Metroz.pl. Na pewno przyda się też termos lub kubki termiczne dla wszystkich. Nie zapomnijmy również o chusteczkach, którymi warto wytrzeć ręce przed jedzeniem i po nim. Dla ułatwienia możemy na Metroz.pl kupić po prostu kompletny zestaw piknikowy dla sześciu osób. Dodajmy do tego stylowy koszyk i jesteśmy gotowi do plenerowej przygody.

Oczywiście samo jedzenie i picie to za mało. Pomyślmy o tym, by atrakcyjnie i aktywnie spędzić czas. Na Metroz.pl znajdziemy na przykład zestaw do gry w badmintona – to prosta gra, która zawsze daje dużo radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Przyda się też zwykła piłka, która daje duże możliwości. A może zabierzemy tez taśmę, którą rozepniemy między dwoma drzewami, by ćwiczyć równowagę podczas spacerów nad ziemią? Jest bardzo dużo prostych zabaw i aktywności, którymi można się zajmować w plenerze.

Nieco większych przygotowań wymaga już biwak, czyli pobyt w plenerze połączony z nocowaniem, choć potrzeba przyznać, że dostarcza tez bardzo dużo pozytywnych emocji, szczególnie najmłodszym. Dla dzieci możliwości nocowania poza domem, a szczególnie w lesie to wyjątkowe wydarzenie. Poza namiotem przyda nam się wówczas także niewielka kuchenka turystyczna, która pozwoli zadbać o posiłki podczas biwaku. Taki sprzęt także znajdziemy w sklepie internetowym Metroz.pl. W asortymencie znajdziemy tez inne przydatne akcesoria, na przykład lampy, które pozwolą przyjemnie spędzić wieczorne godziny w plenerze. Warto też wziąć ze sobą packę na owady, bo wieczorami mogą być one dokuczliwe. Oczywiście niezależnie od tego przydadzą się też specjalne środki na komary, które kupimy w każdej aptece a nawet w drogerii czy na stacji benzynowej.

Z myślą o komfortowym wypoczynku na łonie natury warto tez zaopatrzyć się w składane siedziska i stołki. Co poza tym?

Wszystko zależy od tego, jak chcemy spędzać czas. Na pewno warto rozważyć pomysł, by maksymalnie zrezygnować z elektroniki. Choć może to się wydawać trudne, w odcięciu od tego typu bodźców wypoczywamy znacznie lepiej i mamy szanse w pełni wykorzystać potencjał natury. Dlatego dobrze oderwać wzrok od ekranów i przenieść go na drzewa i zieleń – na pewno szybko docenimy taką formę wypoczynku i zobaczymy, że to zupełnie inna forma relaksu niż na przykład oglądanie ulubionego serialu i leżenie na kanapie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *