Ogród idealnie oświetlony

Ogród idealnie oświetlony

Relaks w fotelu z kubkiem herbaty i ulubioną książką, towarzyskie spotkanie przy grillu, jeżeli chcemy korzystać z ogrodu również po zmroku, powinniśmy pomyśleć o jego odpowiednim oświetleniu. Podpowiadamy, jakie lampy ogrodowe wybrać.

Nocą ogród bez oświetlenia nie nadaje się do użytku. Jeżeli jednak rozmieścimy w nim lampy ogrodowe przy ścieżkach i na tarasie, podświetlimy elementy architektoniczne oraz rośliny, będziemy mogli korzystać z niego również po zmroku.

Projekt oświetlenia ogrodowego

Plan oświetlenia ogrodowego powinien być dobrze przemyślany. Przypadkowe rozmieszczenie zbyt wielu punktów świetlnych obok siebie może zupełnie popsuć wygląd ogrodu. Z kolei właściwie przygotowany projekt sprawi, że będzie on wyglądał pięknie i bezpiecznie. Najlepiej rozpocząć od wyobrażenia sobie efektu, jaki chcielibyśmy ostatecznie osiągnąć, a następnie marzenia zmienić w rzeczywistość. Warto przy tym pamiętać o złotej zasadzie, że mniej znaczy więcej.

Najlepsze rozwiązania dla tarasu

Taras to najważniejsze miejsce w ogrodzie, bo właśnie tam najczęściej spędzamy czas odpoczywając po pracowitym dniu czy spędzając czas na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki odpowiednio zamontowanemu oświetleniu, możemy korzystać z niego również po zmroku. Warto w tym celu zastosować reflektory punktowe, które umieszcza się w tych miejscach, które wymagają najlepszego oświetlenia. Ponadto taras można wyposażyć w słupki ogrodowe montowane w posadzce lub ewntualnie w trawniku. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiego wachlarza dostępnych w sklepach dekoracyjnych lamp na stół czy lamp projektowanych na wzór lampionów. Jeżeli mamy do czynienia z zadaszonym tarasem najlepszym wyborem będzie lampa, którą można zawiesić nad stołem.

Oświetlenie w ogrodzie a bezpieczeństwo

Do ogrodu przeznaczone są oprawy zewnętrzne z wysokim IP, które powinno wynosić minimum 44. Przy zakupie oświetlenia należy także zwrócić uwagę na to, czy spełnia ono wymogi jakościowe oraz w zakresie bezpieczeństwa. Tylko kupując produkty u sprawdzonych producentów możemy mieć pewność, że wszystko jest prawidłowo.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *