Okap kominowy – jaki jest najlepszy? Który kupić?

Okap kominowy – jaki jest najlepszy? Który kupić?

Okap znajduje się w prawie każdym domu czy też mieszkaniu. Zwykle jest dla nas oczywistością zasada jego działania oraz cel jego montażu, ale dość rzadko zastanawiamy się czemu właśnie ten, a nie inny rodzaj i model okapu jest najodpowiedniejszy dla naszych domowych zastosowań. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tym urządzeniom i zastanówmy się, które modele są najlepsze.

Czym jest okap kominowy?

Przyścienne modele okapów, bo tak inaczej nazywają się okapy kominowe jak sama nazwa wskazuje są montowane przy samej ścianie, dzięki czemu możemy zadbać nieco lepiej o estetykę naszego domu czy mieszkania, ukrywając zwyczajowo stosowane wcześniej rury, które odprowadzają powietrze. Wszystko dzięki owemu „kominowi”, który oprócz wymiaru praktycznego pełni również funkcję wizualną, zwykle dobrze komponując się z większością typowych mebli kuchennych, pasując do niemal każdego wnętrza domowego.

Dlaczego warto go mieć?

Okap ten w porównaniu chociażby do modeli podszafkowych daje znacznie większe możliwości jeżeli chodzi o wydajność. Okapy kominowe zwykle dzięki temu radzą sobie w praktycznie każdym domu z usuwaniem nadmiaru zapachów i wilgoci, która wytwarza się w czasie gotowania czy innych prac kuchennych. I to właśnie jego największa zaleta, która stawia go w kwestii wydajności zdecydowanie ponad okapami podszafkowymi. Inną kwestią jest niska cena, która również zwykle przyciąga do tych właśnie modeli. Są to okapy stosunkowo tanie, a dodatkowo ich montaż nie jest specjalnie skomplikowanym zadaniem, co również przyciąga rzeszę klientów.

Jaki okap wybrać dla swojego domu?

Przede wszystkim musimy wszystko dobrze wymierzyć, by mieć pewność, że dany model będzie pasować do naszej kuchni. W przypadku mniejszych kuchni starajmy się znaleźć modele o znacznie węższym wizualnie kominie, co przynajmniej optycznie pozwoli na uwolnienie przestrzeni w ciasnym pomieszczeniu. Zwróćmy również uwagę na głośność z jaką pracuje okap. To nie bez znaczenia w warunkach kuchennych, gdzie zwykle i tak ilość różnorodnych hałasów jest całkiem spora.

GAMMA OKAP KOMINOWY ALCAMO 60 to przykład okapu, który będzie rozwiązaniem funkcjonalnym w praktycznie każdym domu i sprawdzi się również ze względu na dwa kolory do wyboru. Klasyczny biały lub czarny okap na pewno uda się wkomponować w każde mieszkanie, sprawiając, że estetyka naszego otoczenia nie tylko nie ucierpi, ale również wiele zyska. To produkt bardzo prosty, ale przede wszystkim skuteczny i tani. Łatwe sterowanie guzikowe, wpłynie również na zmniejszenie wilgotności w pomieszczeniu, co ochroni sprzęty i wyposażenie kuchenne przez korodowaniem. Jest to model stosunkowo cichy emitujący natężenie hałasu jedynie 47dB. Dodatkowo posiada stylowe oświetlenie, które również nada specyficznego charakteru Twojej kuchni, odmieniając ją na lepsze.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *