Oryginalne pomysły na izolację akustyczną mieszkania

Oryginalne pomysły na izolację akustyczną mieszkania

Gdybyśmy mieli wskazać na tę wadę mieszkań w blokach wielorodzinnych, która zasługuje na miano najbardziej dokuczliwej, według wszelkiego prawdopodobieństwa byłby to hałas. Bardzo często przyczynia się on nie tylko do pogorszenia się naszego samopoczucia, ale także do poważnych problemów ze zdrowiem, a przecież trudno nie zgodzić się z tym, że na osiedlach jest on niemal nieunikniony. Na szczęście, sami możemy zadbać o izolację akustyczną mieszkania, nie ma przy tym znaczenia to, czy mieszkamy w starszym budownictwie, czy też w nowym bloku. Nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że wspomniana izolacja akustyczna wcale nie musi być przedsięwzięciem drogim.

Poszukując najbardziej efektywnych rozwiązań powinniśmy zwrócić się przede wszystkim ku sufitowi. Często o tym zapominamy, nie da się jednak ukryć, że trudno zakwestionować jego znaczenie dla izolacji akustycznej mieszkania. Interesujących pomysłów pozwalających na wyciszenie sufitu jest co najmniej kilka, szczególnie atrakcyjnie prezentuje się przy tym powłoka napinana z nadrukiem. Już sam jej atrakcyjny wygląd sprawia, że zastanawiamy się nad tego rodzaju inwestycją, okazuje się przy tym, że skomplikowanym zadaniem nie jest również utrzymanie jej w czystości. Warto też podkreślić, że pomiędzy sufitem a powłokom jest na tyle dużo miejsca, że możemy zdecydować się na umieszczenie w nim specjalnej maty umożliwiającej wygłuszanie niepożądanych dźwięków.

A co ze ścianami, skoro i one pośredniczą w przenoszeniu się hałasu pomiędzy pomieszczeniami? Okazuje się, że i one mogą zostać uszczelnione na wiele sposobów. Dużą popularnością cieszą się już choćby panele akustyczne oraz specjalne panele dekoracyjne 3D charakteryzujące się niebanalnym wyglądem. Zawsze możemy też zainwestować w specjalną, chropowatą tapetę, która nie tylko stanowi przeszkodę dla fal dźwiękowych, ale również umożliwia nam uczynienie z niej swego rodzaju podkładu, na którym możemy umieścić interesujący nas wzór. Myśląc o izolacji akustycznej nie zapominajmy również o oknach, im są one bowiem starsze, tym więcej hałasu dostaje się do mieszkania z zewnątrz. Ich wymiana jest pożądana zwłaszcza wówczas, gdy mieszkamy w ścisłym centrum dużego miasta.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *