Oświetlenie kuchni - jak zamontować i rozplanować?

Oświetlenie kuchni – jak zamontować i rozplanować?

Decydując się na remont naszego mieszkania, powinniśmy zastanowić się, jakie inna prace możemy załatwić przy okazji gruntownego remontu. Jednym z takich zadań, które możemy wykonać przed zakończeniem remontu mieszkania, jest wymiana oświetlenia. W większości przypadków wymiana oświetlenia wiąże się z potrzebą położenia nowej instalacji elektrycznej. Dzięki temu będziemy mogli utworzyć nowe punkty oświetlenia i jego sterowania.

Przed przystąpieniem do montażu oświetlenia w kuchni warto przemyśleć i zaplanować, w których miejscach punkty oświetlenia będą najważniejsze. Pozwoli nam to na dokładne doświetlenie najważniejszych obszarów naszego pomieszczenia. Coraz więcej osób stawia na oświetlenie punktowe. Pozwala ono na dokładne oświetlenie newralgicznych punktów naszej kuchni oraz np. blatów kuchennych.

Dowiedz się jak wybrać oświetlenie do Twojej kuchni —> https://mateomarket.pl/blog.html

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie taśmy LED, którą montujemy pod szafkami i parapetem w naszej kuchni. Tego typu oświetlenie jest bardzo oszczędne i bezpieczne. Taśmy led nie nagrzewają się i zmniejszają ryzyko poparzenia praktycznie do zera. Jeżeli chodzi o oświetlenie punktowe, to powinniśmy się liczyć z delikatnym opuszczeniem poziomu sufitu lub wkuciem się w niego i zamontowaniem niewielkich lamp halogenowych, które dają bardzo intensywne światło, pozwalając na doświetlenie całego pomieszczenia lub konkretnych miejsc w naszej kuchni. Ważne jest też sterowanie oświetleniem. Dobrze jest, jeżeli zamontujemy więcej niż jeden włącznik światła, pozwalając na łatwiejsze i bardziej ekonomiczne sterowanie ilością włączonych punktów.

Jeżeli liczymy się z każdą wydawaną złotówką, to warto w naszym mieszkaniu stosować żarówki wykorzystujące diody LED. Tego typu oświetlenie jest bardzo ekonomiczne i już po kilku miesiącach od zamontowania takich żarówek zauważymy znaczny spadek rachunków za energię elektryczną. Żarówki w technologii LED pozwalają na uzyskanie różnorodnego światła o dowolnej barwie. Dzięki temu dostosujemy intensywność i barwę światła do pomieszczenia.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *