Oświetlenie ogrodowe zimą

Oświetlenie ogrodowe zimą

Oświetlenie ogrodowe, zwłaszcza zimą, pełni nie tylko funkcję ornamentacyjną, lecz również pomaga w zachowaniu bezpieczeństwa. Dlaczego ma ono wpływ na bezpieczeństwo? Z prostej przyczyny. Zimową porą szybko robi się ciemno, a nie rzadko ścieżka prowadząca do naszego domu jest śliska, a schody oblodzone – nie trudno, więc ulec urazom, kiedy obiekty te są trudne do zobaczenia. Idealnym rozwiązaniem w takim wypadku mogą być lampy ogrodowe, które montujemy przy ścieżkach komunikacyjnych. Producenci oświetlenia oferują swoim klientom szeroką gamę lamp pod względem wyglądu i rozwiązań technicznych. Jakie rozwiązanie, do zimowego ogrodu, będzie najlepsze?

Wysokie lampy ogrodowe

Bardzo dobrym rozwiązaniem do oświetlenia tego typu przestrzeni są wysokie lampy ogrodowe. Dlaczego właśnie takie? Ponieważ potrafią rozświetlić swoim blaskiem bardzo duży obszar oraz efektywnie podświetli korony drzew, co stworzy magiczny i niepowtarzalny klimat. Wysokie lampy ogrodowe najlepiej umieścić przed bramą wjazdową, jak również na obszarze całego ogrodu. Lampy takie kojarzą się z parkami, czy skwerami, natomiast znajdują zastosowanie również w przestrzeni wokół domu. Wysokość latarni należy odpowiednio dobrać do przestrzeni ogrodu, co pozwoli na w pełni bezpieczne użytkowanie ogrodu. Instalacja takich lamp może być niekiedy problematyczna, ponieważ ze względu na ich dużą masę, należy montować j na wylewkach. Warto pamiętać, że niektóre sklepy internetowe umożliwiają dostosowanie wymiarów lamp do potrzeb klienta

Lampy solarne

Większość lamp solarnych może pozostawać w ogrodzie przez cały rok, nawet podczas mrozów. Należy jednak pamiętać, że niska temperatura i dość krótki dzień, powodują, że żywotność akumulatorów znacznie się zmniejsza. Jeżeli zdecydujemy się pozostawić lampę solarną na zewnątrz w czasie zimy, należy utrzymywać ogniwo w czystości. Powinno być wolne od zabrudzeń i śniegu, ponieważ umożliwi to ładowanie akumulatora. Jeżeli lampa zostanie przykryta śniegiem przez długi czas, po roztopach trzeba naładować akumulator, najlepiej do pełnej pojemności, czyli przez dwanaście godzin. Lampy solarne nie są zbyt dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oświetlenie zimowego ogrodu, ponieważ światło wydzielane przez lampy jest bardzo słabe i nie sprawdza się na dużych przestrzeniach.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *