Oświetlenie w miejscu pracy czy ma znaczenie

Oświetlenie w miejscu pracy czy ma znaczenie

Nie ważne, czy pracujesz w biurze, w domu czy w zakładzie przemysłowym, zdajesz sobie sprawę, jak ważną i podstawową role pełni w takim miejscu odpowiednie światło. Jeśli jest zbyt jaskrawe, to po 8 godzinach pracy, bolą oczy i są zmęczone. Jeśli zbyt przyciemnione, to sytuacja jest praktycznie taka sama, ponieważ musimy wytężać wzrok, aby cokolwiek zobaczyć. Kiedy pracujemy przy komputerze, w wydaje nam się, że dobre światło nie gra w takim przypadku ważnej roli, ponieważ daje nam je monitor. Jednak w takim przypadku, nasze oczy taki blask komputera znoszą dość kiepsko. Dlatego, musimy pamiętać, aby nie wykonywać pracy przy wyłącznie takim oświetleniu. W przypadku zakładu przemysłowego, gdzie często liczy się precyzja, a także trzeba widzieć, co się robi i jest przed oczami, także ważną rolę pełni dobre światło. Jeśli jesteś pracodawcą to pomyśl sobie o ile bardziej będą produktywni Ci pracownicy, którzy nie będą zmęczeni z powodu wytężania wzroku czy tez mrużenia oczu.

Praca w biurze

Jeżeli jesteś pracownikiem biurowym, to z pewnością masz wyznaczony swój rewir gdzie powierzone zadania wykonujesz. Nawet, jeśli pracujesz w godzinach, kiedy na zewnątrz jest jasno, to np. zimą bardzo często zdarzają się dni, kiedy pogoda nie dopisuje i jest pochmurno oraz ciemno. W takich momentach jest bardzo potrzebne dobre światło. Bardzo dobrym jego źródłem będzie lampka, która może stać na biurku i jeśli tylko będzie bardziej zachmurzone niebo, będziesz mieć możliwość nie męczenia oczu. Bardzo ważną rolę pełni także lampa przy suficie. Lampki na biurka, bardzo często świeca dość jaskrawym światłem, więc może się okazać, że nie da się komfortowo przy takim oświetleniu pracować przez dłuższy czas. Dlatego też, jeśli już lato minie, a wraz z nim słoneczne dni, powinniśmy zadbać o porządną żarówkę w takiej lampie, która da nam odpowiednią ilość światła.

Praca w domu

Jeśli posiadasz własny zakład np. stolarski na podwórku czy tez jesteś mechanikiem, to z pewnością nie jest tak, że kończysz pracę zawsze o jednej godzinie, ponieważ zawsze coś się przeciągnie. Dlatego też, w takim miejscu bardzo ważne jest światło, ponieważ w tym przypadku liczy się dokładność. Jeśli nie będziemy dobrze widzieć tego, co robimy lub będziemy zmęczeni ciągłym wysilaniem wzroku, to odbije się to naszym interesie. Precyzja w takim zawodzie jest bardzo ważna, gdyż nasi klienci tego oczekują. Jeśli nie zaspokoimy ich wymagań, zwrócą się do konkurencji. Dlatego pamiętaj, aby porządnie oświetlać miejsce pracy, aby nie stracić klientów, a co za tym idzie, również zakładu. W takim miejscu potrzebujemy nie tylko mocnego światła, ale także dużej ilości jego źródeł, ponieważ wiadomo, że po pomieszczeniu się poruszamy w te i z powrotem, więc praca nie jest cały czas w jednym miejscu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *