Oświetlony ogród, ale jak?

Oświetlony ogród, ale jak?

Jednym z najważniejszych elementów dobrze zaprojektowanej przestrzeni ogrodowej jest oświetlenie. Zapewnia ono bezpieczeństwo i funkcjonalność w ogrodzie oraz podkreśla jego charakter. Dowiedz się, jakie oświetlenie ogrodowe wybrać.

Do strategicznych miejsc w ogrodzie, które warto oświetlić należą ścieżki, brama wjazdowa, drzwi wejściowe do domu, taras czy altana. Aby ogród zyskał wyjątkowy wygląd można także podświetlić znajdujące się w nim rośliny.

Rozwiązania oświetleniowe dla ogrodu

Obecnie bardzo popularne są oprawy bezprzewodowe wykorzystujące technologie solarne. Ich główną zaletą jest łatwość montażu oraz konserwacji. Ciekawym rozwiązaniem są również LED-y. Dzięki rozwojowi technologii konsumenci zyskują coraz więcej opcji oświetlenia ogrodu. Wzięciem cieszą się aktualnie proste formy i kolorystyka w odcieniach srebra, bieli oraz drewna. Na znaczeniu zyskuje praktyczna strona oświetlenia oraz łączenie możliwości stworzenia nastrojowego klimatu z funkcjonalnością oświetlenia. Rozwiązania nie ograniczają się do prostych słupków solarnych rozjaśniających miejsca codziennego relaksu. Możliwości technologiczne dynamicznie się zmieniają i dlatego znikają ograniczenia także w przypadku formy stosowanych lamp. Na rynku oprócz geometrycznych, minimalistycznych opraw pojawiają się różnorodne formy niestandardowe, które charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością na działanie czynników atmosferycznych oraz łatwością montażu na różnych powierzchniach, nawet wodzie. Oczywiście dokonując wyboru lamp ogrodowych należy brać pod uwagę różne rozwiązania, bowiem niektóre miejsca będą lepiej zabezpieczone inne mniej. Warto zwracać uwagę na parametr IP, który oznacza wysoką szczelność na wodę oraz pyły. Wybierajmy takie oprawy, które odznaczają się bardzo mocnymi zabezpieczeniami. Ważne jest to, aby nawet po jakimś czasie były one w stanie funkcjonować prawidłowo. Żeby osiągnąć zadowalający efekt oświetlenia ogrodu trzeba również wziąć pod uwagę kolor elewacji domu oraz kolorystykę dominującą w przestrzeni ogrodowej. Dzięki temu oświetlenie będzie idealnie harmonizowało z całokształtem posesji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *