Papierowe lampy

Papierowe lampy

Wśród wielu inspiracji na efektowne i niedrogie oświetlenie jedną z najciekawszych propozycji są papierowe lampy. To doskonały pomysł na niebanalną dekorację na taras czy do pokoju dziecka. Co istotne, papierowe lampiony możemy wykonać zupełnie samodzielnie czerpiąc z tego wiele radości i satysfakcji. Jeżeli brakuje nam smykałki do prac ręcznych albo po prostu nie mamy na nie zbyt wiele czasu, lampy z papieru ryżowego kupimy bez problemu w sklepie z wyposażeniem wnętrz lub produktami oświetleniowymi. Nie musimy ich dodatkowo dekorować. Gotowe produkty możemy jednak również samodzielnie ozdobić. Nie wymaga to zbyt wiele pracy ani zachodu.

W tym przypadku sprawdzają się najprostsze pomysły. Bazą jest zawsze papierowy lampion. Dwustronna taśma klejąca pozwoli przymocować do niego rozmaite ozdoby. Kółka wycięte ze zwykłej marszczonej bibuły, liście, piórka. Niektórzy wykorzystują papierowe foremki do mufinek lub parasolki koktajlowe. Doskonałym pomysłem może okazać się pomalowanie lampionu zwykłą farbą. Możemy nadać mu ciekawy kolor albo wykonać wybrany motyw.

Więcej pracy będzie wymagało wykonanie papierowych kwiatów. Jeżeli chcemy pójść na łatwiznę, możemy je oczywiście kupić w sklepach z akcesoriami hand made. Miłośnicy recyklingu z pewnością będą zachwyceni pomysłem wykorzystania do ozdoby lamp starych czasopism Wycięte z nich kolorowe kółka naklejone na bazę mogą stworzyć naprawdę niesamowity efekt, zwłaszcza po włączeniu światła.

W jaki sposób możemy wykorzystać papierowe lampy? Trudno o lepsze źródło światła podczas ogrodowego przyjęcia lub spotkania na tarasie. Wiele osób urządza obecnie przyjęcia w stylu garden party. Papierowe lampiony będą najlepszą dekoracją ogrodu w trakcie takiej imprezy.

Papierowe lampy mogą przybierać bardzo zaskakujące formy. Lampion oblepiony długimi i wąskimi ścinkami papieru będzie posiadał nieco wydłużony kształt i „włochatą” powierzchnię. Idealnie wkomponuje się w fantazyjną przestrzeń dziecięcego pokoju albo przełamie klasyczny styl jadalni czy salonu.

Papierowe kule dają ogromne pole dla wyobraźni. Możemy je przekształcić niemal we wszystko co przyjdzie nam do głowy. Kolorowa rybka, zabawny kotek, uroczy ptaszek z pewnością zachwycą maluchy i staną się główną atrakcją dziecięcego pokoju. Niewielkie nakłady kosztów i czasu wystarczą, aby pokoje najmłodszych zyskały zupełnie nowe, atrakcyjne oświetlenie.

Na koniec jeszcze jedna inspiracja dotycząca nieszablonowego wykorzystania przedmiotów codziennego użytku. Do ozdoby papierowej bazy posłużyć nam mogą dekoracyjne serwetki lub filtry do kawy. Serwetki z ażurowymi wycięciami tworzą efektowną kulę, która wprawi wszystkich w osłupienie. Wykorzystanie papierowych filtrów wymaga nieco więcej pracy, ale efekt może być naprawdę spektakularny. Jeżeli filtrów będzie dostatecznie dużo lampa będzie wyglądać jak lekka i puszysta kula.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *