Ociekający wodą parasol może stać się prawdziwym utrapieniem podczas deszczowych dni. Bez względu na to, czy wchodzimy z nim do własnego domu, czy do biura, restauracji lub innego miejsca użyteczności publicznej, zawsze mamy ten sam dylemat. Gdzie go odłożyć, aby nie zalać wodą całej podłogi i aby nie przeszkadzał innym? Z pomocą przychodzą nam parasolniki, czyli specjalne stojaki na parasole.
Mebel niewielki, ale praktyczny
Tego rodzaju elementy wyposażenia wnętrza nie są zazwyczaj zbyt wielkich rozmiarów. Chodzi przecież o to, aby zajmowały, jak najmniej wolnej przestrzeni. Bardzo często umieszczane są w przedpokojach czy poczekalniach, a tutaj wolne miejsce jest na wagę złota. Mimo swoich niedużych rozmiarów okazują się jednak bardzo praktycznym dodatkiem. Trudno wyobrazić sobie bez nich takie miejsca, jak przychodnia, salon fryzjerski lub kosmetyczny, bar czy restauracja. Warto mieć je również w domach i mieszkaniach, bo porządkują przestrzeń i pozwalają utrzymać czystość. Dzięki nim możemy mieć parasol zawsze pod ręką. Są tak projektowane, aby parasole znajdowały się w nich w pionowej pozycji, nie uszkadzały się i nie wyginały. Nie musimy trzymać parasolek na dnie szafy. Dzięki parasolnikom mogą znajdować się one w miejscu łatwo dostępnym, a zarazem widocznym dla naszego oka.
Ciekawy dodatek
Parasolniki to nie tylko bardzo praktyczne i funkcjonalne dodatki. To również elementy wyposażenia, które potrafią przykuwać wzrok i uwagę. Mogą stanowić fantastyczne uzupełnienie wnętrza. Zwłaszcza, że są obecnie dostępne w niezwykle ciekawych wzorach i kształtach oraz wykonane z całej palety rozmaitych materiałów od drewna i wikliny, po metal. Można je z łatwością dopasować do stylu i charakteru danego wnętrza oraz pozostałych dodatków. Wybierając parasolnik dobrej jakości, czyli wykonany z solidnego materiału, możemy liczyć na to, że woda spływająca z parasola nie będzie niszczyła mebla. Stylowy parasolnik zawsze staje się ciekawym dodatkiem dekoracyjnym.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze parasolnika
Design jest jednym z pierwszych kryteriów wyboru parasolnika. Dodatek ten powinien dobrze wkomponować się we wnętrze. Warto, zatem brać pod uwagę jego kształt, kolor, rodzaj użytych materiałów oraz styl. Do klasycznych wnętrz nie wybierzemy raczej futurystycznego parasolnika. Jednak równie ważne, jak wygląd są jego funkcje użytkowe. Pamiętajmy o tym, że mebel ten często ma styczność z wodą, musi, więc być odporny na jej szkodliwe działanie. Powinien również dobrze zabezpieczać przed nią podłogę.
Dodaj komentarz