Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Dla inwestorów, dla których najważniejsza jest z jednej strony atrakcyjna cena, a z drugiej wysoki stopień funkcjonalności, bardzo interesującym rozwiązaniem są projekty domów dwurodzinnych. Takie domy doskonale nadają się zarówno na działki w mieście, jak i na te w terenach wiejskich. Budownictwo dwurodzinne ma szereg zalet, dlatego coraz więcej osób decyduje się na takie inwestycje. Dlaczego domy dwurodzinne stanowią atrakcyjną alternatywę dla klasycznego standardu jednorodzinnego? Na co możemy liczyć wybierając projekt domu dwurodzinnego? I jakie korzyści czekają na nas jeśli zdecydujemy się na taki właśnie projektu? Przedstawiamy najważniejsze informacje o projektach domów dwurodzinnych.

Charakterystyka domów dwurodzinnych

Podstawową cechą domów dwurodzinnych jest ich funkcjonalność. Są tak zaprojektowane, by mogły spełnić wszystkie potrzeby rodziny dwupokoleniowej. Dom dwupokoleniowy ma bardzo charakterystyczne rozplanowanie przestrzeni. Pomieszczenia w domu dwurodzinnym są rozmieszczone w taki sposób, aby możliwe było zapewnienie maksymalnej prywatności każdej rodzinie. Domy dwurodzinne to najczęściej budynki dwukondygnacyjne, składające się z dwóch osobnych mieszkań. Bardzo często wspólnymi elementami poszczególnych mieszkań są jedynie wspólne klatki schodowe lub schody. W projektach domów dwurodzinnych znajdziemy zarówno domy parterowe z poddaszem użytkowym, jak i domy piętrowe.

Projekty domów dwurodzinnych

W ofercie pracowni projektowych znajduje się szeroki wybór domów dwurodzinnych. Jednymi z ciekawszych propozycji są na przykład domy dwumieszkaniowe. W takich budynkach każde z mieszkań zajmuje zwykle jeden poziom – pierwsze jest na parterze, a drugie na piętrze. Każde z mieszkań ma osobną kuchnię, łazienkę i toaletę. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również stworzenie osobnych wejść do każdego z segmentów. Wśród projektów znajdziemy również takie propozycje, w których przewidziano osobną kawalerkę. Ciekawymi projektami są także te zakładające wydzielenie przestrzeni usługowej, którą można zaadoptować na część mieszkalną.

Zalety domów dwurodzinnych

Domy dwurodzinne są przede wszystkim bardzo praktyczne. Ponieważ możliwe jest wydzielenie osobnej przestrzeni dla poszczególnych domowników, takie domy są bardzo komfortowe i pozwalają na zachowanie prywatności. Wśród zalet domów dwurodzinnych wymienia się także atrakcyjny koszt takiej inwestycji. Decydując się na zamieszkanie w domu dwurodzinnym możemy oszczędzić bardzo dużo pieniędzy, ponieważ zamiast dwóch osobnych domów stawiamy jeden większy budynek. Możemy więc liczyć po pierwsze na niższą cenę samej budowy, po drugie na niższe koszty eksploatacyjne i po trzecie na krótszy czas przeprowadzania prac budowlanych. Pamiętajmy, iż inwestycja w dom to nie tylko zakup projektu i sama budowa, lecz także – a może przede wszystkim – kupno działki. Ceny ziemi z roku na rok idą w górę, dlatego jeśli zależy nam na oszczędności, idealnym rozwiązaniem będzie zakup jednej działki i postawienie na niej domu dwurodzinnego. Dom dwurodzinny oznacza przy okazji niższe koszty podłączenia instalacji, ponieważ zamiast dwóch osobnych przyłączeń wystarczy jedno wspólne.

Dla kogo dom dwurodzinny?

Dom dwurodzinny to doskonałe rozwiązanie dla rodzin wielopokoleniowych, które chcą mieszkać razem. Budownictwo dwurodzinne umożliwia rodzinie bycie blisko siebie, a zarazem zachowanie pełnej prywatności. Domy dwurodzinne idealnie nadają się także dla rodzeństwa. Na takie projekty coraz częściej decydują się również grupy przyjaciół.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *