Punkt adopcji roślin – poznaj miejsce z darmowymi kwiatami!

Punkt adopcji roślin – poznaj miejsce z darmowymi kwiatami!

Punkty adopcji roślin są coraz popularniejsze w wielu polskich miastach, i nie inaczej jest w Warszawie i jej okolicach. Jeden z nich funkcjonuje tuż obok niej, w Galerii Łomianki. Na czym polega idea punktów adopcji roślin i czemu warto zdecydować się na ich odwiedzenie?

Czym są punkty adopcji roślin?

Punkty adopcji roślin są idealną opcją dla tych osób, które albo chcą pozbyć się kwiatów, lecz nie mają co z nimi zrobić, lub poszukują kwiatów za darmo, gdyż albo nie chcą, albo nie mogą ich kupić.

Aby więc ktoś mógł najpierw zabrać kwiaty za darmo – ktoś musi je oddać. Takich przypadków jest jednak naprawdę bardzo wiele. Alergie, problemy z hodowlą roślin, niszczące rośliny zwierzęta, nadmierny rozrost roślin, zmiana miejsca zamieszkania – to, i wiele więcej, sprawia, że tak wiele osób musi obecnie szukać nowego domu dla swoich kwiatów i roślin. Znalezienie ich nie zawsze jest jednak proste i szybkie.

Z tego powodu to właśnie punkty adopcji roślin są idealne, by roślinę taką pozostawić. Z jednej strony, możemy mieć pewność, że rośliną do czasu jej przygarnięcia ktoś będzie się opiekował, a do tego sami nie tracąc czasu, na pewno znajdziemy jej nowy dom. To lepsza opcja, niż wyrzucanie kwiatów czy pozostawianie ich w okolicach śmietników, z nadzieją, że ktoś je stamtąd weźmie i przygarnie.

Punkty adopcji roślin są idealną opcją, jeżeli poszukujemy kwiatów za darmo. W porównaniu do punktów wymiany książek nie należy nastawiać się jednak na to, że w dobrym tonie jest zawsze oddawanie kwiatów, zanim jakiś weźmiemy – tak naprawdę warto odwiedzać punkty adopcji często i sprawdzać, czy nie czeka tam na nas coś nowego, nawet jeśli żadnej innej rośliny nie chcemy obecnie oddawać.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *