Rozwiązania świetlne do ogrodu

Rozwiązania świetlne do ogrodu

Marzysz o ogrodzie, który będzie łączył w sobie magiczny klimat, funkcjonalność i bezpieczeństwo? Koniecznie zainwestuj w odpowiednie oświetlenie. Poznaj ciekawe pomysły na udekorowanie ogrodu światłem!

Bez oświetlenia korzystanie z ogrodu po zmroku nie jest ani bezpieczne, ani komfortowe. Jak wtedy trafić kluczem do zamku drzwi? Jak czytać książkę na tarasie czy urządzić wiczornego grilla? Oświetlenie jest zatem niezwykle istotne dla funkcjonowania w ogrodowej przestrzeni. Aby było ono efektowne warto wybierać pomysłowe rozwiązania świetlne, niektóre z nich prezentujemy poniżej.

Lampy na pilot

Jeżeli zdecydowaliśmy się na oświetleniowe ogrodu lampami zasilanymi prądem elektrycznym korzystanie z nich możemy sobie ułatwić poprzez włączanie i wyłączanie lamp za pomocą pilota. Stanowi to niezwykle wygodne rozwiązanie, bowiem w przypadku gdy nie potrzebujemy, aby lampy paliły się przez cały czas, wyłączamy światło jednym kliknięciem. A w sytuacji gdy podjeżdżamy zimą pod dom i chcemy mieć oświetlony chodnik już z drogi możemy włączyć oświetlenie posesji.

Ball garden 

Ogrodowe lampy w kształcie kuli będą pasowały do każdego typu ogrodu. Ich klasyczny kształt sprawdzi się zarówno w tradycyjnych przestrzeniach jak i tych minimalistycznych oraz modernistycznych. Tego typu oświetlenie dają bardzo przyjazne, rozproszone światło, które idelnie pasuje do oświetlenia ścieżek, a także dekoracyjnego podświetlenia niskich roślin. W ofertach sklepów znajdziemy kule wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które są odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto są lekkie i podobnie jak klasyczna lampka stołowa posiadają wtyczkę, dzięki czemu łatwo zmieniać ich lokalizację. Tym sposobem możemy je przenieść w dowolnym momencie w wybraną część ogrodu. Podłączamy je dokładnie tam, gdzie akurat chcemy, co stanowi bardzo komfortowe rozwiązanie.

Lampki choinkowe 

Wbrew pozorom lampki choinkowe świetnie sprawdzają się nie tylko jako dekoracje bożonarodzeniowe, ale również całoroczne oświetlenie ogrodowe. Jeżeli kabel dobierzemy do koloru budynku czy altany, lampki będą dyskretnie dodawały uroku otoczeniu. Włączone wieczorem podczas wieczornych przyjęć ogrdowych stworzą wyjątkowy, nastrojowy klimat.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *