Salon i jadalnia w jednym czy warto je łączyć?

Salon i jadalnia w jednym czy warto je łączyć?

Zarówno salon, jak i jadalnia, są bardzo ważnymi pomieszczeniami w całym domu. Salon jest miejsce, gdzie możemy odpocząć i odstresować się po całym dniu pracy. W takim miejscu stoi tez zazwyczaj telewizor, więc służy, jako pomieszczenie, w którym oglądane są filmy wieczorami. Do niego, przyjmuje się również gości. Powinien, więc być stylowy i szykowny, aby nie spotkać się z dezaprobatą spowodowaną nie tylko bałaganem, który często towarzyszy takim miejscom, gdzie przewija się większa część domowników, ale także sposobem, w jaki go urządziliśmy. Dobre ustawienie mebli oraz odpowiednio dobrane dodatki mogą bardzo zmienić ogólny wystrój całego pomieszczenia.

W przypadku salonu, mamy do czynienia z miejscem, gdzie spożywane są posiłki. Dotyczy to nie tylko domowników, którzy jedzą tam przekąski czy obiad, ale także gość. Podczas świąt czy tez uroczystych obiadów, wszelkie przystawki oraz poczęstunek jest podawany właśnie w jadalni. W takim wypadku, nie tylko nie narażamy salonu na resztki placków, które trzeba będzie jakimś cudem wyjąć z dywanu, ale także zapewniamy miejsce do siedzenia. Połączenie tych dwóch pomieszczeń, może mieć jednak bardzo dobre skutki.

Zalety połączenia salonu z jadalnią

Jeśli zdecydujemy się na zrobienie jednego, ale dłuższego pomieszczenia z salonu i z jadalni, to możemy stworzyć doskonały efekt. Jednak, lepiej, aby nie były one całkowicie połączone, ale oddzielała je częściowo np. półka czy blat, a nawet parę doniczek z kwiatami. Jest to nie tylko bardzo praktyczne, ale także nowoczesne. Dodatkowo, doskonale się prezentuje oraz jest bardzo funkcjonalne, szczególnie, jeśli masz, małe dzieci. Taki brzdąc, nie usiedzi w jednym miejscu, więc będzie biegał z jednego pomieszczenia do drugiego. Dlatego też, jeśli połączony będzie salon z kuchnią, a Ty będziesz robić obiad, zaś maluch oglądać bajkę, to cały czas będzie możliwość obserwowania czy na pewno gdzieś i spina się po półce.

Wady łączenia pomieszczeń

Jedną z wad takiego rozwiązania są właśnie duże święta organizowane w domu oraz wcześniej wspominane okruchy placków w dywanie. Jeśli salon i jadalnia będą jednym pomieszczeniem, to nawet, jeśli pożywienie będzie na swoim miejscu, czyli na stole, to i tak zostanie rozniesione przez maluszki po obydwóch pomieszczeniach, ponieważ jest wtedy swoboda w bieganiu i zabawie.  Kolejną złą stroną takiego połączenia, może być fakt, że przy jedzeniu będziemy oglądać telewizję. Więc jeśli trzymamy dietę, to oglądając ulubiony program, zjemy znacznie więcej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *