Salon - w tym pomieszczeniu musi być halogen!

Salon – w tym pomieszczeniu musi być halogen!

Najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w domu jest salon. To właśnie tam przyjmujemy gości, oglądamy telewizję i nierzadko – spożywamy posiłki z całą rodziną. Oświetlenie tego pomieszczenia ma ogromne znaczenie w kwestii komfortu z przebywania w nim. Postanowiliśmy napisać kilka słów o halogenach, ponieważ moda na nie trwa i trwać będzie przez kolejne lata. Halogeny emitują białe światło, które doskonale wpływa na samopoczucie domowników, a to ma największe znaczenie dla rodziny. Zapraszamy do lektury!

Punktowe oświetlenie meblościanki

Zmienia się moda i zmieniają się kryteria, które jej dotyczą. W ostatnich latach bardzo popularne stały się halogeny, które zaimplementowane w odpowiednich miejscach stworzą piękną łunę światła. Przyjęło się, że doświetlenie meblościanki powinno być punktowe, aby w trakcie oglądania telewizji światło nie odwracało naszej uwagi, a jedynie podkreślało sam charakter pomieszczenia. Nad meblościanką warto zastosować od trzech do czterech ledów, które rozmieszczone w odległości 50 centymetrów od siebie stworzą łunę i będą kierować wzrok obserwatora na gadżety znajdujące się na półkach. Takie światło nie sprawdzi się na panelach ściennych, które nie są idealnie proste. Promienie będą się rozpraszać, dlatego najlepszym podłożem będzie ściana zbudowana z płyt kartonowo – gipsowych.

Jak światło wpływa na człowieka?

Światło o białej barwie wpływa na człowieka kojąco. Ma to spore znaczenie w takich pomieszczeniach jak salon, sypialnia oraz czytelnia. Warto dodać, że halogeny nie tylko dają białe światło. Mogą być tak zaprojektowane, aby w czasie zachodzącego słońca zmieniły odcień na żółty (przytłumiony). Wpłynie to pozytywnie na nasze komórki mózgowe, które reagują na światło. Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie dodatkowego źródła światła, które będzie miało barwę żółtą. Najlepiej sprawdzi się abażur, czyli główny, centralny punkt oświetlenia.

W salonie powinien znajdować się halogen i teraz już wiecie dlaczego. Jeśli macie do nas jakieś pytania – czekamy na nie w komentarzach!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *