Suszarka automatyczna - czy warto inwestować?

Suszarka automatyczna – czy warto inwestować?

Powoli na polski rynek wchodzą automatyczne suszarki do ubrań – jest to rozwiązanie, które od dawien dawna było używane w Stanach Zjednoczonych i jest popularne także w wielu innych krajach. Czy jednak przyjmie się ono w Polsce? Oczywiście automatyczna suszarka do ubrań to spore ułatwienie, ale czy opłacalne? Czy warto w to inwestować? Zanim dokonamy tak drogiego zakupu warto się nad nim zastanowić, bo na pewno mamy wiele pytań. Jak działa taka suszarka? Jakie są jej wady i zalety? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w poniższym tekście. Zapraszam do lektury!

Jakie są plusy i minusy posiadania automatycznej suszarki do ubrań?
Zacznijmy może od minusów kupienia takiej maszyny, ponieważ jest ich mniej. Przede wszystkim wadą automatycznej suszarki do ubrań jest to, że niestety, ale nie wszystkie rodzaje pranych przez tkanin nadają się do suszenia w sposób automatyczny (koniecznie sprawdź – jakie tkaniny można suszyć automatycznie, a jakie nie!). Ponadto drugim minusem jest to, że w naszym mieszkaniu pojawia się kolejny sprzęt zużywający prąd i wodę, a co za tym idzie rachunki będą trochę wyższe. Teraz pora na plusy. Na pewno największa zaletą automatycznej suszarki do ubrań jest to, że nasze ubrania będą ładnie pachnieć po wysuszeniu i nie będą zatęchnięte. Poza tym nie będziemy już musieli obwieszać naszych kaloryferów ręcznikami i ubraniami i będziemy mogli zapomnieć o sznurkach do bielizny. Warto także zaznaczyć, że takie automatyczne suszarki do ubrań nie zajmują zbyt wiele miejsca i oczywiście to co najważniejsza – nasze ubrania będą suche niemal od razu po wypraniu – nie będziemy już musieli czekać dzień lub dwa, aby ubrać swoje ulubione spodnie. Nawet nagły wyjazd nie będzie więc już dla nas problemem, ponieważ odświeżanie rzeczy zajmie nam zaledwie dwie do trzech godzin! Automatyczna suszarka do ubrań to więc przede wszystkim ogromna oszczędność czasu!

Jak działają automatyczne suszarki do ubrań?
Automatyczne suszarki do ubrań suszą tkaniny strumieniem gorącego powietrza, które potem przedostaje się do filtra i tam jest oczyszczane lub czasami wydostaje się na zewnątrz (zależy od typu suszarki, jaką zdecydujesz się sobie kupić). Jeżeli chodzi o czas to sam proces suszenia trwa około 60 do 120 minut natomiast poziom hałasu, który dobiega z suszarki jest niższy niż ten, który wydaje z siebie pralka. Jeśli chcemy aby nasze ubrania po wysuszeniu miały świeży zapach oraz nie były wygniecione to warto zainwestować w troszkę droższą automatyczną suszarkę do ubrań, ponieważ mają one wbudowany dodatkowym nadmuch zimnego powietrza po skończonym cyklu, który odpowiada za zapach oraz wygląd naszych ubrań po suszeniu.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *