Wybieramy fotel dla gracza

Wybieramy fotel dla gracza

Ilość godzin, które spędzamy obecnie przed ekranami komputerów jest ogromna. Komputery wykorzystywane są nie tylko do pracy, ale i szeroko pojętej rozrywki. Jedną z najpopularniejszych jej form są gry komputerowe. Niestety długie seanse przed komputerem nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Cierpi przede wszystkim nasz kręgosłup, ale pojawiają się również inne dolegliwości takie, jak bóle głowy, mięśni oraz ogólne przemęczenie i spadek koncentracji. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego fotela do gry. Producenci mebli biurowych wyszli naprzeciw potrzebom graczy komputerowych i stworzyli specjalne modele krzeseł gamingowych, przeznaczonych właśnie do grania.

Jakie kryteria brać pod uwagę wybierając fotel gamingowy?
W salonach meblowych oraz w sieci znajdziemy wiele różnorodnych modeli tego typu mebli. Bez trudu kupimy krzesła odpowiadające nam pod względem ceny, wielkości, materiału użytego do produkcji czy koloru. Wybierając krzesło gamingowe powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim jego ergonomię. Komfort użytkowania to kluczowa kwestia. Na wygodę wpływać może wiele czynników. Z pewnością warto kupić fotel o regulowanej wysokości siedziska. Będziemy mogli dostosować go do swojego wzrostu. Zwracajmy szczególną uwagę na solidność stelaża. Stalowy stelaż dobrej jakości przetrwa próbę czasu. O długowieczności danego modelu decyduje także rodzaj materiału obiciowego. Z pewnością sprawdzą się tkaniny odporne na ścieranie. Oczywiście, fotel dobrej jakości będzie kosztował więcej. Potraktujmy jednak jego zakup, jako inwestycję we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Najważniejsze cechy fotela gamingowego
Jedną z najważniejszych cech krzeseł gamingowych jest ich właściwe wyprofilowanie. Zarówno siedzisko, jak i oparcie powinno stanowić podparcie dla naszego kręgosłupa. Istotnym elementem fotela dla gracza są podłokietniki, które podpierają nasze dłonie odciążając w ten sposób kręgosłup. Wygodny zagłówek wpłynie natomiast na właściwe ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa i będzie sprzyjał relaksowi. Istotną kwestią jest możliwość regulacji fotela. W nowoczesnych modelach można regulować nie tylko wysokość samego siedziska, ale również kąt nachylenia oparcia, wysokość podłokietników oraz zagłówków. Fotele dla graczy są dziś wyposażone w mechanizmy, które pozwalają na samoczynne dopasowanie oparcia do naszego kręgosłupa. Bardzo funkcjonalne są fotele wyposażone w kółka jezdne oraz funkcję obrotową. Dzięki nim gracz nie jest zmuszony do pozostawania cały czas w jednej pozycji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *