Wybieramy idealny stół konferencyjny

Wybieramy idealny stół konferencyjny

Trudno wyobrazić sobie życie współczesnej firmy bez odpowiedniego zaplecza konferencyjnego. We właściwie wyposażonej sali konferencyjnej można organizować nie tylko konferencje, ale również spotkania biznesowe, szkolenia pracowników czy firmowe eventy. Podstawowym elementem sali szkoleniowej jest oczywiście stół konferencyjny. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze tego mebla? Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących jego zakupu.

Określ potrzeby swojej firmy
Kupując stół konferencyjny warto wziąć pod uwagę przeznaczenie sali. Inaczej będzie wyglądała sala, w której organizowane są przede wszystkim kluczowe spotkania z kontrahentami, inaczej miejsce, w którym zechcemy prowadzić szkolenia dla swoich pracowników w formie warsztatowej, jeszcze inaczej pomieszczenie do przeprowadzania telekonferencji. Z pewnością warto wybrać stół, który uczyni salę konferencyjną pomieszczeniem jak najbardziej uniwersalnym. Bierzmy pod uwagę takie aspekty, jak ułatwienie kontaktu uczestników spotkań, możliwość szybkiej zmiany aranżacji sali, odpowiednia ilość miejsca na dokumenty czy urządzenia mobilne.

Różne warianty stołów konferencyjnych
Jedną z najważniejszych cech stołu są jego wymiary. Powinien być na tle duży, aby pomieścić ewentualnych uczestników spotkań. Stoły konferencyjne są z reguły bardzo długie. Chodzi o to, aby mogło przy nich usiąść i pracować jak najwięcej osób. Na rynku dostępne są zarówno stoły prostokątne, jak delikatnie zaokrąglone lub całkiem owalne. Doskonale sprawdzają się stoły modułowe, które można dowolnie ze sobą połączyć i tworzyć dogodne ustawienia.

Wybierając stół należy brać pod uwagę nie tylko charakter firmy, ale i wystrój jej wnętrz oraz ich charakter. Ogromną popularnością cieszą się stoły drewniane. Są, bowiem najbardziej uniwersalne. Pasują do pomieszczeń o różnej stylistyce. W branży meblarskiej dominuje tendencja łączenia stylu klasycznego i nowoczesnego. Dzięki temu sala konferencyjna może wyglądać jednocześnie tradycyjnie i przytulnie oraz elegancko i świeżo. Pamiętajmy o tym, że wygląd sali konferencyjnej decyduje o wizerunku firmy.

Zwracajmy uwagę na kolorystykę i kształt stołów. Gdy zajdzie taka potrzeba, kupmy stół na indywidualne zamówienie. Liczy się każdy detal. Bardzo ważny jest sposób wykończenia mebla, ale również jego stabilność wpływająca na komfort pracy. Nowoczesna sala konferencyjna posiada obecnie rozbudowane zaplecze multimedialne. Dlatego konieczne jest miejsce na poprowadzenia kabli czy umieszczenie odpowiedniego sprzętu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *