Wybór lampy do domu

Wybór lampy do domu

Dzisiaj bez odpowiedniego oświetlenia nie moglibyśmy funkcjonować w naszych mieszkaniach. Warto jednak pamiętać, że poza oświetlaniem przestrzeni, lampy posiadają także inne funkcje. Przede wszystkim budują atmosferę danego wnętrza, dlatego bardzo ważne jest abyśmy wybierali właściwie żarówki, które nie będą za ciemne ani za jasne, co zależy już od osobistych preferencji i potrzeb. Same lampy posiadają bardzo ciekawe formy, co stwarza bogate możliwości aranżacyjne.

Ładna lampa może być mocnym akcentem dekoracyjnym. Warto tak dobierać ich formy, żeby budowały spójną aranżację wnętrza. Na stronach sklepów internetowych możemy spokojnie przejrzeć ofertę porównując ceny i wygląd produktów. Na przykładzie asortymentu sklepu Formy Użytkowe charakteryzujemy kilka ciekawszych rozwiązań świetlnych do domu.

Lampy stojące
Jeśli szukasz stojącej lampy, która nie zajmie dużo miejsca, dyskretnie wpasuje się w przestrzeń oraz będzie przy tym posiadała ciekawy design, wybierz lampę Ls-85 firmy Signal. Jest to nowoczesna interpretacja starodawnych latarni. Prosta i smukła linia wygląda bardzo elegancko a mały klosz z klatką na żarówkę pozwolą uzyskać wiele światła. Jeśli lampa ma tworzyć bardziej nastrojowe oświetlenie i stanowić mocniejszy akcent dekoracyjny to wybierz model Sticks firmy D2 z dużym, czerwonym kloszem. Dzięki zastosowanej tkaninie i mocnej barwie klosza, emitowane światło będzie bardzo ciepłe i niezbyt jasne, co pozwoli zbudować romantyczny klimat.

Lampy wiszące
Zwolennicy industrialnego wyglądu będą zachwyceni lampą Bronte 1 firmy Light Prestige. Jej przydymiony klosz o kształcie wydatnego dzwoneczka będzie świetnie prezentował się w loftowych wnętrzach. Ci, którzy preferują prawdziwy retro klimat, zdecydują się na lampę LW-39 firmy Signal, której starodawny metalowy klosz zamieni Twój taras w miejsce z innej epoki. Jeśli lubisz nowoczesne wydania mebli z lat 70., zakochasz się lampie Lampion 300 firmy Intersedia. Jej obły klosz wykonano ze szkła lakierowanego, którego stłumiona pomarańczowa kolorystyka przypomni Tobie o czasach wolnej miłości. Miłośnicy nowoczesnego minimalizmu mogą zdecydować się na lampę ORNAMENT 50 firmy Intersedia, której konstrukcja wykonana jest metalowej ramy w formie geometrycznego wzoru.

Lampy stołowe
Tego rodzaju lampy stoją z reguły na biurkach lub szafkach przy łóżkach, oferując nam dodatkowe oświetlenie. Jeśli szukasz nieoczywistego i oryginalnego rozwiązania postaw na model Chopstick firmy D2, która jest skrzyżowaniem dwóch okrągłych lamp, splecionych czarnymi prętami. Pochylone w dwie strony klosze oświetlają duży obszar wokół.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *