Wykończenia wnętrz: sposób na unikalny wystrój pokoju dziecka

Wykończenia wnętrz: sposób na unikalny wystrój pokoju dziecka

Pewnie zastanawiasz się co to jest dokładnie DIY? Otóż jest to skrót z języka angielskiego, który oznacza „Do it yourself” – czyli zrób to sam! DIY to sposób na urządzanie samodzielnie różnych przestrzeni. Jest to doskonała okazja do tego, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy oraz wykazać się kreatywnością. A jeśli jeszcze przy tym skorzystamy z recyklingu to przyczynimy się do ochrony środowiska i pokój naszego dziecka będzie urządzony w sposób nowoczesny, oryginalny oraz ekologiczny! Czyż nie brzmi to fantastycznie? Poza tym projektując samodzielnie meble DYI mamy przy tym wielką frajdę i zabawę oraz ogromną satysfakcję z podziwiania efektu naszej pracy. Jak to działa? Od czego zacząć?

Nadaj starym meble drugie życie!
Nie masz pieniędzy na nowe meble do pokoiku dla dziecka? Nic straconego! W modzie jest recykling, więc zamiast wyrzucać na śmietnik stare meble i przyczyniać się do większej ilości śmieci oraz zanieczyszczenia na ziemi – nadajmy im nowy wygląd oraz drugie życie! Jeśli tylko posiadasz stare półki, stolik nocny, komodę czy regał – dokładnie je obejrzyj i zastanów się co można by w nich uratować, co zakleić, a co zamalować. Czasami wystarczy kupno nowej farby i pomalowanie jakiegoś mebla na energiczny, wesoły kolor. Doskonałym pomysłem będzie także użycie farby tablicowej, dzięki czemu nasze dziecko będzie mogło używać drzwiczki swojej szafy jako tablicę, na której będą gościć jego rysunki oraz napisy. Poza farbami koniecznie zaopatrz się w ciekawe, kolorowe okleiny, które całkiem odmienią wygląd Twoich mebli! Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki asortyment z różnymi wzorami oklein – czy to w samochodziki dla chłopczyka, w księżniczki, w motylki, w serduszka, w gwiazdki czy misie koala. Wybór wzory zależy tylko od Ciebie i od Twojej wyobraźni. Możesz przejść się także do antykwariatu lub poszukać w sklepach internetowych oryginalne uchwyty do szafy czy do komody. Wystarczy, że zrobimy dla naszego malucha krzesełko ze skrzydłami motylka lub zamontujemy do komody uchwyt w kształcie mini kierownicy, a będzie ona przypominała auto lub samochodzik i sprawiała mnóstwo radości naszemu dziecku!

Zrób piękny i bajeczny regał do pokoju swojego dziecka!
Do wykonania regału będziesz potrzebował kilka drewnianych skrzynek – zależnie od tego, jak wysoki ma być Twój regał. Mogą to być skrzynki po jabłkach czy innych warzywach lub owocach, o które możesz zapytać na przykład w pobliskim sklepie spożywczym lub zamówić na allegro. Warto je pomalować farbą do drewna kolorem, który najbardziej pasuje i odpowiada do pokoju dla naszego dziecka. I gotowe! Pomalowane skrzynki możemy konfigurować na przeróżne sposoby – w zależności od tego, czy zależy nam na wysokim regale na książki czy może na niskim regaliku na zabawki? Wszystko jest zależne od Ciebie i Twojej wyobraźni!

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *