Wysokości lamp ogrodowych

Wysokości lamp ogrodowych

Dzięki oświetleniu ogrodowemu możemy bez ograniczeń korzystać z uroków nocnej aury na zewnątrz i cieszyć się z posiadanej przestrzeni wokół domu. Warto pamiętać, aby punkty świetlne były odpowiednio rozmieszczone, gdyż gwarantuje to nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale pozwoli to na podziwianie piękna i tajemniczości ogrodu nocą, także z okien domu. Oświetlenie ogrodowe pełni nie rzadko również funkcję dekoracyjną. Decydując się na zakup lamp ogrodowych, powinniśmy wiedzieć jaka będzie ich rola w oświetleniu ogrodowej przestrzeni, ponieważ należy wybrać odpowiednią wysokość lampy oraz intensywność światła. Jak wybrać dobrze?

Stojące lampy ogrodowe

Stojące lampy ogrodowe, jak każde inne, różnią się od siebie wielkością, kształtem, kolorem, czy tworzywem, z którego zostały zrobione. Jeśli chodzi o materiał, to najpewniej, metalowa lampa ogrodowa będzie najbardziej trwała. Kiedy wybierzemy model metalowy, możemy być pewni, że nie będziemy musieli zmieniać oświetlenia co roku. Wysokość lampy tak naprawdę określi nam rolę jaką będzie pełnić w ogrodzie. Przykładowo niska lampa doskonale sprawdzi się przy oświetlaniu ścieżek, czy alejek, a także pomoże doświetlić drogę do domu oraz garażu. Dzięki takiej lampie możemy, za pomocą mocy światłą i cienia, podkreślić niezwykłe rośliny, czy pomniki.

Lampy średnie i latarnie

Średnia lampa stojąca świetnie podkreśli początek podjazdu do posesji, czy zaznaczy granicę działki. Należy pamiętać, aby wysokość tej lampy dobrze wyważyć, aby nie oślepiała nas w drodze do domu. Jaka jest ogólna zasada? Im dłuższe alejki, tym wyższe powinny być lampy ogrodowe. Słupki ogrodowe również mogą służyć do oświetlenia wokół domu, czy do rozproszenia mroku na tarasie. Latarnie zazwyczaj kojarzone są z oświetleniem w parkach. Okazuje się, że w przydomowych ogrodach również mogą znaleźć niejedno zastosowanie. Taka lampa rozświetli dużą powierzchnię i pozwoli na lepsza orientację w ogrodzie. Najlepiej, ze względu na ich dużą masę, montować je na wylewkach, co zabezpieczy latarnie przez wywróceniem przez wiatr. Wysokość latarni należy odpowiednio dobrać do przestrzeni ogrodu, co pozwoli na w pełni bezpieczne użytkowanie ogrodu. Warto pamiętać, że niektóre sklepy internetowe umożliwiają dostosowanie wymiarów lamp do potrzeb klienta.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *