Czy rodzaj pokoju ma znaczenie przy zakupie żarówki?

Czy rodzaj pokoju ma znaczenie przy zakupie żarówki?

Planujesz koniec remontu? Jeśli tak to z pewnością zostały Ci jeszcze pewne niedociągnięcia do przeanalizowania. Zazwyczaj o malowaniu ścian czy wstawieniu mebli nie zapominamy. Jest jednak kwestia, o której mamy zwyczaj nie pamiętać. Dowiadujemy się, co to za sprzęt, jeśli tylko chcemy zaświecić światło, a tu nadal ciemno. Okazuje się, więc, że nie kupiliśmy żarówki do pokoi. Co się wtedy robi? Biegniemy w takiej sytuacji do pierwszego lepszego marketu, kupujemy kilka żarówek i zadowoleni z szybkości działania wkręcamy wszystkie na swoje miejsce. Kiedy okazuje się, że wybraliśmy zły rodzaj lub nieodpowiednią moc? W tym momencie, gdy w salonie nie mamy możliwości przeczytać książki, ponieważ światło jest zbyt ciemne, a w łazience przymykamy oczy, bo odbija się od płytek i nas razi.

Aby takich powyższych sytuacji uniknąć powinniśmy dokładnie zaplanować, jaka żarówka będzie odpowiednia, do którego pomieszczenia.

Sypialnia oraz łazienka

Są to dwa wnętrza, które potrzebują wyjątkowego źródła światła. Mimo iż tak różne, to mają jednak jedna cechę wspólną. Jest nią oczywiście klimat, jakiego oczekujemy zarówno w jednym jak i w drugim miejscu. Dlatego najlepiej jest użyć w nich żarówek, które nie tylko stworzą klimat, ale także dadzą jedocześnie dobre światło. Czyli niezbędna jest regulacja natężenia jasności. Coś wam to przypomina? Oczywiście, chodzi tu o diody LED, które w takich wnętrzach doskonale będą się prezentować. Co najlepsze są maksymalnie energooszczędne, więc nie będziemy musieli martwic się o rachunki oraz bardzo trwałe i mogą nam służyć dobrych kilkanaście lat. Musimy jednak zwrócić uwagę na jakość diod, podczas zakupu, a także na wymienionego na opakowaniu producenta.

Jadalnia i kuchnia

Są to wnętrza, które wymagają znacznie jaśniejszego światła ze względu na to, jakie czynności są w nich wykonywane. Zarówno do przygotowania obiadu, jak i do jego spożycia, potrzebujemy dobrej widoczności. Jednocześnie są to najczęściej używane pomieszczenia w domu, a więc energia elektryczna jest w nich najbardziej użytkowana. Co za tym idzie, większość domowników, nie gasi światła wychodząc np. z kuchni. Dlatego też, niezbędne w takim przypadku będzie nie tylko odpowiednie oświetlenie, ale także jego oszczędność. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno żarówek energooszczędnych, które znacznie obniżą koszty za prąd. Jest jednak zasada, nie możemy nimi pstrykać non stop.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *