Design łazienki – jak sprawić, aby nasza łazienka była nowoczesna i ładna?

Design łazienki – jak sprawić, aby nasza łazienka była nowoczesna i ładna?

Projektując wystrój domu czy też mieszkania nie możemy zapomnieć o odpowiednim urządzeniu wnętrza naszej łazienki. Obecnie odchodzi się od starych, zaniedbanych łazienek, a w modzie są łazienki nowoczesne, przestrzenne oraz eleganckie. Oczywiście nie jest to mały wydatek, ale efekt jest warty każdych pieniędzy. Remont czy też urządzanie łazienki to inwestycja na długie lata, a im lepiej to zrobimy – tym dłużej będzie nam ona służyć, więc nie ma co tutaj na tym oszczędzać. W dzisiejszych czasach projektanci łazienek ciągle ścigają się w coraz to nowszych i bardziej nowoczesnych oraz atrakcyjnych projektach łazienek, w związku z tym naprawdę jest w czym wybierać. Samodzielnie jednak też jesteśmy w stanie sprawić, aby nasza łazienka prezentowała się bardzo korzystnie oraz była nowoczesna. Jaki design wybrać dla swojej łazienki? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat. Zapraszam do lektury!

Przede wszystkim: zdecyduj się jak sam widzisz swoją przyszłą łazienkę!
W projektowaniu własnej łazienki, najważniejsza jest Twoja wizja. Jeśli akurat urządzasz od podstaw nowy dom czy też mieszkanie to oznacza, że możesz pozwolić sobie na urządzenie i zaprojektowanie własnej łazienki od „A” do „Z”, a to daje Ci naprawdę ogrom możliwości – które warto wykorzystać. Powinniśmy mądrze wykorzystać dysponowaną przestrzeń w łazience – aby nasza przyszła łazienka była nie tylko funkcjonalna, ale również nowoczesna i modna. Pamiętaj, że na początku to właśnie Twoje designerskie pomysły są najważniejsze – musimy konkretnie określić czego oczekujemy od naszej łazienki, a wtedy planowania jej remontowania oraz urządzania będzie o wiele prostsze. Nie możemy jednak zapominać, że przy projektowaniu naszej łazienki bardzo istotne są takie informacje jak to, czy z tej łazienki będą korzystać również osoby starsze, dzieci oraz jaki posiadamy metraż i układ pomieszczenia, w którym planujemy urządzić naszą łazienkę.

Jaki jest kolejny etap planowania designu naszej łazienki?
Jeśli już stworzymy w swoim umyśle wizję naszej łazienki pora zabrać się za aspekty praktyczne oraz estetyczne. Zacznijmy jednak od tych drugich. Jest to czas, kiedy trzeba zastanowić się nad kolorystyką oraz stylistyką jaką chcemy, aby przybrała nasza łazienka – od tego zależy jak będzie prezentować się nasze wnętrze. Mogą to być klasyczne kolory takie jak czerń i biel lub bardziej żywe, trochę bardziej ekstrawaganckie barwy typu czerwień, granat czy zieleń. Bardzo ważne jest również zaplanowanie czy chcemy wyposażyć naszą łazienkę w kabinę prysznicową czy wannę – ponieważ zależy to od ilości przestrzeni, którą będziemy mieli do zagospodarowania. Koniecznie też należy się zastanowić nad wyborem grzejników, które będą nie tylko dobrze się prezentować, ale będą także pełnić funkcję np. suszarki na ręczniki. Szeroki wybór różnego rodzaju grzejników znajdziemy na stronie internetowej sklepu: http://iterma.pl/ lub ttp://www.pekado.pl/.

 

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *