Domy jednorodzinne - szeroka oferta

Domy jednorodzinne – szeroka oferta

Domy jednorodzinne to prawdopodobnie najbardziej zróżnicowana kategoria, jaką prezentujemy naszym Klientom. Tworząc projekty czerpiemy z bogactwa architektonicznych rozwiązań, sięgamy do tradycji i staramy się ukazać jej nowe oblicze poprzez jej nowatorskie interpretacje. Domy jednorodzinne powinny łączyć funkcjonalność i wygodę użytkowania z estetyką odpowiadającą potrzebom ich mieszkańców. Zaprezentujemy teraz kilka przykładowych projektów, które z pewnością Was zainspirują.

Groszków – dom dla fanów rodzinnych domów parterowych

Groszków charakteryzuje się prostą konstrukcją, nawiązując swą formą do dawnych dworków szlacheckich. Zainteresuje on zarówno zwolenników parterówek, jak i miłośników tradycyjnych, przytulnych domów. Elementem wyróżniającym się w tym projekcie jest daszek znajdujący się od strony frontowej elewacji, podtrzymywany przez dwie kolumny, co jest wyraźnym nawiązaniem do tradycyjnych dworków staropolskich. Od strony elewacji ogrodowej znajduje się taras, umożliwiający rodzinie wygodny wypoczynek na świeżym powietrzu i zachęcający do grillowania czy spożywania posiłków na zewnątrz domu. Plan pomieszczeń jest bardzo prosty, przez co niezwykle praktyczny. Znajdują się tu wiatrołap, kotłownia, korytarz, łazienka, pralnia, trzy pokoje, kuchnia, salon połączony z jadalnią, oraz garderoba.

Prądnik – dom dla praktycznych

Pomimo swych niepozornych rozmiarów, ten projekt zaskakuje doskonałym zagospodarowaniem miejsca oraz optymalnym jego wykorzystaniem. To dowód na to, że dom wcale nie musi być ogromny, aby zmieściło się w nim wszystko, co potrzebne do wygodnego życia. Dużym atutem projektu Prądnik jest jego tradycyjna konstrukcja oraz stosunkowo niedroga realizacja, jego eksploatacja nie wymaga również dużych nakładów finansowych.
Budynek posiada częściowe podpiwniczenie, parter oraz użytkowe poddasze. Dwuspadowy dach ma na celu podniesienie energooszczędności domu. W piwnicy znajduje się kotłownia oraz pomieszczenie gospodarcze, które może pełnić rolę składziku na narzędzia ogrodowe. Kotłownia posiada sporą powierzchnię, co jest jej dużym atutem, ponieważ można w niej składować zapas opału, jeśli zmieni się koncepcja sposobu ogrzewania domu. Do części mieszkalnej prowadzi korytarz i schody. Parter mieści pokój dzienny z wyjściem na taras, kuchnię, WC, korytarz i schody prowadzące na piętro. Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie, korytarz i łazienka. Każda z sypialni posiada wyjście na osobny balkon.
Projekt ten jest idealny dla modelu rodziny dwa plus jeden lub dwa plus dwa. Jest to dobrze przemyślany projekt, łączący w sobie funkcjonalność i ekonomiczność użytkowania z przytulnym wnętrzem.

Ognikowo – idealny projekt domu jednorodzinnego na wąską działkę

Jeśli dysponujecie niezbyt szeroką działką i zależy Wam, aby dom właściwie komponował się z jej proporcjami, to Ognikowo będzie strzałem w dziesiątkę. Projekt ten został przemyślany w sposób gwarantujący optymalne wykorzystanie miejsca poprzez całkowite podpiwniczenie domu oraz poddasze użytkowe. Jedna ze ścian budynku nie posiada okiennic oraz drzwi, dzięki czemu można ją zbliżyć do granicy działki. Atutem projektu jest piękna elewacja frontowa, eksponująca wkomponowany w nią uroczy balkon.
Piwnica według projektu zakłada istnienie kotłowni, dwóch pomieszczeń gospodarczych oraz korytarza połączonego z klatką schodową. Na parterze znajdują się wiatrołap, korytarz, kuchnia, salon połączony z jadalnią, pokój, WC oraz pomieszczenie gospodarcze. Poddasze to strefa typowo sypialniana. Prowadzi do niego klatka schodowa, oraz korytarz. Znajdują się tutaj trzy sypialnie, różniące się między sobą zajmowaną powierzchnią oraz sporych rozmiarów łazienka, mogąca pomieścić kabinę prysznicową oraz wannę.

Opisywane powyżej projekty stanowią przykłady prezentowanej przez nas, szerokiej oferty i mają za zadanie podkreślić szczególną troskę naszych architektów o dopasowanie oferty do zróżnicowanych potrzeb klientów. Jeśli poszukujesz projektu dla siebie i swojej rodziny, koniecznie skontaktuj się z nami a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy dobrać projekt domu najbardziej pasujący do Waszych oczekiwań.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *