Gdzie warto stosować ledy?

Gdzie warto stosować ledy?

​Oświetlenie LED zdobyło popularność na całym świecie wtedy, gdy zaczęto wycofywać ze sprzedaży żarówki rtęciowe (żarnikowe). Choć ledy kosztują całkiem sporo, warto na nie postawić chociażby ze względu na design, jakim się wyróżniają. Dziś dowiecie się, gdzie warto zastosować takie oświetlenie, a na końcu powiemy, jak to będzie wyglądać cenowo. Zapraszamy do lektury!

Tam musisz mieć ledy!

Żarówki ledowe doskonale sprawdzają się w formie punktowej. Znajdą zatem zastosowanie na schodach, jeśli zaimplementujemy je bezpośrednio tuż nad stopniami. Mając taki pomysł, warto również zainwestować w fotokomórkę, która uruchomi nasze światła w momencie, gdy będziemy się zbliżać do schodów.

Kolejną, równie istotną częścią domu będzie kuchnia. Trudno dziś spotkać nowoczesne meble, które nie posiadają punktowych ledów. Zazwyczaj zaimplementowane są tuż pod półkami, aby doświetlać blat. Dzięki temu nie musimy włączać światła gdy chcemy tylko otworzyć lodówkę, ponieważ ledy zapewnią nam odpowiednio stłumioną barwę światła.

Sypialnia to kolejne pomieszczenie, gdzie nie obejdzie się bez ledów. Najlepszym miejscem ich implementacji będzie ściana tuż za łóżkiem. Żarówki oświetlą nie łóżko, a ścianę, dlatego wprowadzą odrobinę romantyzmu, a to w sypialni jest najważniejsze.

Ogród także jest ważny!

Właściwości ledów pozwalają na ich montaż na zewnątrz. Bardzo dobrze będą się więc komponować z nowoczesnym, niewielkim ogrodem. Można je zatopić w oczku wodnym, a można też umieścić w słoikach i przytwierdzić do rozgałęzień na drzewach. Możemy ich również użyć na środku ścieżki, aby podkreślać jej nawierzchnię, kolor i dodać odrobinę romantyzmu.

Ile to kosztuje?

Diody led kosztują od 12 do 150 złotych. Panele będą nieco droższe, zaś halogeny punktowe to wydatek 30 złotych za sztukę. Warto zastanowić się nad taką inwestycją, ponieważ ledy są długowieczne, pobierają niewiele energii elektrycznej i można je stosować nawet na zewnątrz. Jeśli ktokolwiek z Was jest w trakcie remontu, to polecamy ledy w każdej postaci!

A Wy? Stosujecie ten rodzaj oświetlenia w swoim domu? Jeśli tak, to jak je oceniacie?

Współpraca: Zjawiskowydom.pl

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *