Jak dobrze zrobić wykończenie w swojej kuchni?

Jak dobrze zrobić wykończenie w swojej kuchni?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Przygotowujemy w nim rano śniadanie, potem obiad, podwieczorek oraz kolację. To miejsce, gdzie spotyka się cała rodzina i spędza razem czas. A chyba wszyscy dobrze wiemy, że czasami naprawdę znaleźć trochę czasu nawet dla najbliższych. Dlatego tak ważne jest, aby miejsce, w którym spotykamy się z naszymi bliskimi było przyjemne i ładnie urządzono – od razu i my będziemy się czuć lepiej w takim pomieszczeniu. W związku z tym nie ma sensu odkładać ciągle na później wykończenia lub odnowienia kuchni, ponieważ kuchnia to serce domu, o które powinniśmy prawidłowo zadbać. Zastanawiasz się jak dobrze wykonać wykończenie swojej kuchni? Koniecznie przeczytaj poniższy poradnik!

Jakie materiały wykończeniowe wybrać?
Pamiętajmy, że wykończenie kuchni to nie tylko zadbanie o walory estetyczne, ale przede wszystkim o praktyczne materiały, które posłużą nam do ulepszenia naszej kuchni . Zdecydowanie lepiej wybrać kamienne blaty w sytuacji, gdy posiadamy liczną rodzinę i dużo dzieci, które ciągle coś plamią lub pozostawiają po sobie okruszki. Na kamiennej płycie nie będzie to tak bardzo widoczne, a co za tym Idzie drażniące. Miękkie, drewniane blaty to dobre rozwiązanie dla estetów, którym bardziej zależy na estetycznej niż praktycznej kuchni. Odradza się również oszczędzanie na okuciach meblowych, ponieważ nie ma nic bardziej denerwującego niż opadające drzwiczki czy niedomykające się szuflady. Poza tym zdecydowanie się na fronty szafek na wysoki połysk nie jest dobrą decyzją, ponieważ ich utrzymanie w nieskazitelnym stanie jest naprawdę bardzo trudne. Niezbędne materiały do wykończenia swojej kuchni znajdziesz między innymi na stronie internetowej: http://www.pekado.pl/ – zajrzyj tam koniecznie!

Jak poradzić sobie z narożnikami?
Narożniki to błogosławieństwo lub przekleństwo każdej kuchni – wszystko zależy od naszego podejścia. W sytuacji, gdy planujemy w narożniku przy drzwiach postawić swoją lodówkę o głębokości na przykład 40 centymetrów to należy pamiętać o tym, że odległość do drzwi od narożnika powinna wynosić co najmniej te 50 centymetrów. Natomiast, gdy w narożniku zdecydujesz się powiesić szafkę nad blatem – zadbaj koniecznie oto, aby nie kończyła się ona na krawędzi wnęki okiennej, ponieważ normalne szafki mają głębokość około 25 do 30 centymetrów, w związku z tym wnęka na 40 czy 50 centymetrów będzie idealna. Poza tym jeśli na etapie budowlanym okaże się, że nie ma szans na zrobienie przeróbek to zawsze możesz spróbować odsunąć głębsze urządzenia od narożników oraz zbyt szerokie blaty i szafki – po prostu zwężyć. Ponadto doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie oryginalnej zabudowy. Doskonałym tego przykładem może być zabudowany bardzo płytko narożnik, w którym możemy zrobić sobie nietypową szafę spiżarnianą głęboką na choćby rząd większych słoików.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *