Jak przygotować salon do całkowitego remontu?

Jak przygotować salon do całkowitego remontu?

Bardzo wiele osób, nie docenia tak istotnego pomieszczenia w domu, jakim jest salon. Jego znaczenie zauważają szczególnie Ci, którzy mają dzieci oraz pracują długie godziny. Po całym dniu pracy, jest to doskonałe miejsce na wypoczynek oraz obejrzenie filmu czy tez wiadomości z kraju i ze świata. W przypadku, kiedy mamy pociechy, służy on bardzo często, jako bawialnia. Znajduje się w nim pełnio zabawek, które możemy spotkać na każdym kroku. W niedzielne popołudnia oraz wieczory, bardzo często służy nawet jak salon gier. Zbiegają się wtedy wszyscy domownicy, aby porywalizować w grach planszowych czy też układaniu ogromnych i mniejszych puzzli. W dni, kiedy nie ma w salonie mnóstwa zabawek, klocków oraz gier, służy on, jako miejsce spotkań z rodziną czy znajomymi. Bardzo często podajemy w tym pomieszczeniu poczęstunek dla gości lub kawę i ciastko dla przyjaciół.

Jeśli więc planujesz wyremontowanie takiego pomieszczenia, to pamiętaj o wymienionym wyżej jego przeznaczeniu, aby dopasować do niego styl oraz wystrój

Planowanie remontu

Każdy remont powinniśmy zacząć od porządnego planu. Jednak nie chodzi tu jeszcze o plan całego malowania, wstawiania mebli itp. ale o ten, który pozwoli nam pozbyć się zalegających rzeczy w pomieszczeniu oraz przygotować do wszelkich czynności. W takim przypadku, musimy pomyśleć nie tylko o wyniesieniu mebli, ale także ewentualnych poprawkach ścian czy tez wymianie przewodów.

Od czego powinniśmy zacząć planowanie? Oczywiście, na pierwszym miejscu znajduje się pakowanie do pudeł wszelkich mniejszych dodatków typu poduszki z sofy, porcelanowe figurki, wazony czy donice z kwiatami. Następną kwestia jest dokładne przemyślenie kolejności wynoszenia mebli, aby nie zrobił się chaos, a ponowne wniesienie ich nie stanowiło problemu. W takim wypadku, najlepiej po kolei, od jednej strony, wynieść meble do innego pokoju, który nie jest zamieszkały. Pamiętajmy jednak, aby przed przeniesieniem komody czy tez innych mebli z szufladami, powyciągać je, aby nie wysuwały nam się w czasie przenoszenia. Dobrym rozwiązaniem jest także zaklejenie drzwi szafek oraz wszelkich półek, aby się nie otwierały i nie wyleciała zawartość. Zanim zaczniesz remont postaraj się również o kupno papierowej taśmy. Zaklejamy nią framugi okien oraz listwy przy parkiecie, a także wszystkie miejsca, których czyszczenia z farby czy kleju chcemy uniknąć.

Planując remont, jedną z ważniejszych decyzji jest rozplanowanie oświetlenia. Jeśli masz z tym problem, skorzystaj z porad specjalistów, dla których skuteczne oświetlenie mieszkania to codzienność.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *