Jak urządzić modną łazienkę?

Jak urządzić modną łazienkę?

Łazienkę remontujemy zwykle raz na kilka lat, dlatego stawiamy na rozwiązania jak najbardziej uniwersalne. Trendy też nie zmieniają się tutaj tak często, bo wiadomo, że nikt nie będzie co dwa lata zmieniał aranżacji łazienki tylko dlatego, że zmieniła się moda. Jednak nie oznacza to, że żadne trendy nie istnieją. Co teraz jest modne w urządzaniu łazienek? Oto kilka pomysłów, które można wykorzystać.

Odwrót od kafelków to chyba największa zmiana. Jeszcze kilka lat temu glazura była w łazience niemal obowiązkowa, podobnie jak pytki na podłodze. Dziś to się zmienia, między innymi dlatego, że bardzo rozwinął si rynek farb, przez co możemy malować także ściany w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Ściany malowane czy pokryte strukturalnym betonem to dziś prawdziwy hit, jeśli chodzi o aranżację łazienek.

Drugą taką nowością jest drewno. Do tej pory uchodziło za nienadające się do pomieszczeń wilgotnych, dziś wiadomo, że odpowiednio zakonserwowane sprawdzi się znakomicie. To oczywiście efekt wpływów skandynawskich, gdzie drewno i naturalne materiały dominują. Drewno na podłodze, czy szafki z naturalnego drewna to prawdziwy hit.

Powoli odchodzi się też od jednolitej zabudowy w łazienkach. Modne stają się wolnostojące wanny i szafki z umywalkami nablatowymi. Coraz częściej też umywalki stają się najmocniejszym elementem całego wnętrza. Kolorowe, szklane albo ceramiczne, wypalane na zamówienie i w jednym egzemplarzu mogą skutecznie podkręcić całą aranżację. A przy tym, choć bardzo dekoracyjne, nie są wcale mniej praktyczne od tradycyjnych, wpuszczanych w szafkę. Pewną nowością jest też stosowanie w większych łazienkach dwóch umywalek – to praktyczne rozwiązanie dla dużych rodzin. W przypadku dzieci możemy też pomyśleć o umieszczeniu jednej z nich na niższej wysokości.

Zawsze liczy się funkcjonalność
Oczywiście modna łazienka wygląda znakomicie, jednak nie zapominajmy o funkcjonalności. Pomieszczenia w domu w przeciwieństwie do wnętrz w katalogach muszą być praktyczne i pozwalać na komfortowe użytkowanie. Czego potrzebujemy w łazience? Duża dają różnego rodzaju drobiazgi, które kupimy w sklepie internetowym Metroz.pl. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są na przykład druciane mydelniczki na przyssawce, które możemy umocować w dowolnym miejscu na przykład nad wanną. To bardzo dobre rozwiązanie, na przykład, kiedy potrzebujemy zmieniać umiejscowienie mydła. Przydaje się to choćby przy dzieciach, dla których mydelniczka powinna być niżej niż dla dorosłych. Warto tez pamiętać, że akcesoria na przystawkach możemy łatwo umieszczać i łatwo demontować, a to duża zaleta.

Jakie jeszcze akcesoria łazienkowe bywają montowane na przyssawkach? W Metroz.pl kupimy na przykład wieszak na ręczniki mocowany w ten sposób czy uchwyt na papier toaletowy. Dzięki takiej formie montażu można szybko dostosowywać pomieszczenie do zmieniających się potrzeb, na przykład umieścić dodatkowy wieszak na ręczniki dla gości, czy nisko mocowany wieszak z ręczniczkiem dziecięcym. Co ważne, nie musimy przy tym w żaden sposób naruszać ściany czy kafelków, a to jest bardzo ważne w przypadku łazienek.

W łazienkach szalenie istotnej jest też miejsce do przechowywania. Szczególnie, gdy nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem gospodarczym, w łazience musimy znaleźć miejsce nie tylko na kosmetyki, ręczniki i środki higieniczne, ale też na detergenty i akcesoria do sprzątania. Zwykle przechowywane są w szafkach, choć ostatnio modne stały się otwarte półki i regały.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *