Jak wybrać lampy do ogrodu?

Jak wybrać lampy do ogrodu?

Ogród stanowi miejsce , które służy nie tylko jako kraina roślin, ale także pozawala nam odpocząć wśród zieleni. Bardzo często w ogrodach urządzane są spotkania z rodzina czy znajomymi na grillu. Doskonałym czasem na takie spotkania jest lato. Dlatego właśnie o tej porze, chcemy, aby nasz ogród wyglądał jak najlepiej.
Chcąc spędzać wieczory w ogrodzie, trzeba zadbać o kwestię oświetlenia. Służyć ono będzie nie tylko do rozjaśniania mroku, ale również będzie doskonałą ozdobą i strażnikiem naszej posiadłości. W zależności od tego jaki klimat chcemy stworzyć w ogrodzie musimy wybrać odpowiednie oświetlenie. Znaczenie tu więc mają nie tylko oprawy, ale także źródło światła. Jeśli marzy nam się romantyczny klimat, to trzeba wybrać kompletnie inne oświetlenie niż w przypadku kiedy chcemy, aby ogród wyglądał na tętniący życiem. Musimy pamiętać, że lampy mają różny nie tylko wygląd, ale także funkcje. Warto więc wiedzieć, czego od naszego oświetlenia oczekujemy. Znaczenie może tu mieć zasięg światła, jego barwa itp.
Różnice oświetlenia zewnętrznego
Pierwszą różnicą , jaką widać od razu jest rodzaj światła. Wyróżnić możemy oświetlenie takie, które jest zasilane energią pochodzącą z wnętrza domu inaczej: oświetlenie napięciowe i solarne. Solarne zasilane jest energią słoneczną. Lampy solarne ładują się przez cały dzień, pobierając energię że słońca. Oddają ją, kiedy zapada zmierzch. Istotną kwestią jest także to, w jakim stylu nasz ogród jest zaprojektowany. Wybierać możemy pomiędzy lampami ogrodowymi wiszącymi, stojącymi, latarenkami lub kinkietami. Oświetlać możemy nie tylko takie miejsca jak taras czy ścieżka, ale także oczka wodne i rośliny. Jeśli chcemy mieć doskonale dobrane oświetlenie, to warto skorzystać w tym przypadku z pomocy odpowiedniego fachowca. Możemy także, sami zaprojektować oświetlenie, ale rozmowa z fachowcem rozjaśni i wyjaśni nam wiele kwestii.
Samodzielne dobieranie oświetlenia
Jeśli marzy nam się romantyczny ogród, to wybieramy światło o barwie ciepłej. Powinny być wtedy oświetlone miejsca jak ławeczka, czy oczko wodne. Ścieżki podświetlić możemy zarówno dużymi stojącymi latarniami, jak i małymi lampkami. Drzwi garażowe, wejściowe oraz furtka, do romantycznej atmosfery już się nie odnoszą, ale mają być tak oświetlone, aby zapewniać nam bezpieczeństwo. Do takich miejsc warto wybrać oświetlenie z czujnikiem ruchu. Jest to nie tylko wygoda, ale także oszczędność.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *