Jak zamontować panele 3D?

Jak zamontować panele 3D?

Jednym z najmodniejszych elementów wyposażenia ścian są panele. Występują w formie ściennych i podłogowych oraz trójwymiarze (3D). Ich montaż nie jest niczym trudnym. Wystarczy odrobina wolnego czasu, minimum zdolności manualnych oraz wyobraźnia. Dziś dowiecie się w jaki sposób zaimplementować panele 3D, bo jest ich wiele rodzajów i sporo możliwości montażu. Zapraszamy do lektury.

Panele 3D, czyli jakie?

Panele 3D zazwyczaj składają się z tworzywa sztucznego i produkuje się je w specjalnych tokarkach. Dzięki odpowiednim nożom i zębom panele mogą przyjąć dowolną formę, dowolny kształt i dowolną gramaturę. Występujące pod postacią 3D będą się charakteryzować nowoczesnym designem, kilkoma płaszczyznami spojrzenia na nie oraz ponadprzeciętną wytrzymałością. Możemy oczywiście się pokusić o produkt najdroższy – panele 3D z prawdziwego, szlachetnego drewna. Nie każdego jednak stać na taki wydatek – koszt paneli 3D ze szlachetnego drewna to koszt liczony w dziesiątkach tysięcy złotych.

Kołki lub zwykły klej

Panele 3D można zaimplementować na specjalnym, przygotowanym przez producenta kleju. W zależności od rozmiarów jednego panela (może on przypominać zwykły panel ścienny, a może mieć zupełnie inne wymiary) praca może trwać od kilkudziesięciu minut do nawet kilku dni. Jeśli decydujemy się na zakup standardowych paneli z efektem 3D – ich montaż będzie wymagał implementacji kołków, listew drewnianych oraz kilku paczek gwoździ. Standardowe panele przybija się do ściany w 5-6 miejscach, aby nie dopuścić do wypukłości i wnikania wilgoci do środka. Warto o tym pamiętać.

Ile one kosztują?

Zapewne zastanawiacie się nad ceną. Trudną ją ujednolicić, ponieważ wszystko zależy od miejsca zamieszkania, producenta i rodzaju tworzywa z którego produkuje się panele. Standardowe rozwiązania to wydatek rzędu 80 – 120 złotych za metr kwadratowy. To całkiem sporo pieniędzy, lecz warto zdać sobie sprawę z żywotności takich paneli. Mogą służyć nawet 20 lat i nie powinno się im nic stać.

Jeśli posiadacie takie panele w swoim domu, to napiszcie pod tematem jak się sprawują i ile czasu zajął Wam ich montaż. Czekamy na odpowiedzi pod tematem!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *