Jakie biurko do domowego biura?

Jakie biurko do domowego biura?

Coraz więcej osób pracuje w domu i aby zapewnić sobie komfortowe warunki pracy decydują się na remont biura. Nie musi to być wielkie pomieszczenie. Już 14 metrów kwadratowych powierzchni wystarczy, aby umieścić biurko, stolik na kawę oraz urządzenia do prowadzenia rachunkowości w firmie. Jako, że wielu członków naszej redakcji pracuje w domu, mamy doświadczenie w kwestii wyposażenia biura i doboru do niego akcesoriów. Zapraszamy do lektury.

Ile miejsca masz na biurko?

Jeśli planujesz zakup biurka to licz się z tym, że musi ono stać na przeciwko okna. Dzięki temu promienie słoneczne nie będą docierać do Twojego monitora, dokumentów ani stosu papierów, które codziennie musisz uzupełniać. Ponadto promienie słoneczne są niezdrowe dla człowieka pracującego. Wykonywanie jakiejkolwiek czynności w pomieszczeniu o zbyt dużym nasłonecznieniu sprawi, że będziemy mniej efektywni i efektowni.

Na początku warto zaplanować sobie przestrzeń dodając do niej około 150 centymetrów na ewentualne siedzisko. Należy pamiętać, aby biurko znajdowało się na przeciwko nieoświetlonej ściany. Do prac biurowych polecamy modele z drewna sosnowego a łącznej szerokości 180 centymetrów. Tak duże biurko będzie posiadać przynajmniej dwie szuflady, box na komputer oraz sekcje do umieszczenia dokumentów.

Kolor i układ biurka

Mówi się, że barwy kolorów mogą wpłynąć na nasze samopoczucie i komfort. To prawda. Wielu członków naszej redakcji pracuje na ciemnych biurkach w pomieszczeniach doświetlanych świetlówkami kompaktowymi. To pozwala się skupić i taką opcję też Wam doradzamy. Ciemny kolor jest bardzo prestiżowy, pozwala skupić się na aktualnym zajęciu, a ponadto ładnie się prezentuje. W parze ze skórzanym fotelem będzie centralnym gadżetem w biurze.

Teraz już wiecie, jaki układ powinno mieć Wasze biuro i jaki kolor mebli wybrać. Zachęcamy do komentowania tego tematu!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *