Jakie cechy powinien posiadać dobry telewizor? Część 2

Jakie cechy powinien posiadać dobry telewizor? Część 2

We wcześniejszym wpisie wspomniałem o tym, jak wielkie znaczenie podczas zakupu telewizora powinny mieć dla nas podstawowe sprawy takie jak jakość obrazu, odświeżanie oraz wysoka jakość dźwięku. W dzisiejszym wpisie postaram się przytoczyć drugorzędne cechy naszego wymarzonego idealnego telewizora.

Idealną sytuacją jest, jeżeli nasz telewizor będzie wyposażony w dodatkowe funkcje multimedialne. Nie jest to konieczność, ale przecież za niewielką dopłatą możemy mieć już praktycznie zaawansowane urządzenie multimedialne w postaci jednego telewizora. Jedną z takich funkcji jest wbudowana w telewizorze karta WIFI, która pozwoli na bezprzewodowe łączenie się za pośrednictwem telewizora z internetem. Wiele telewizorów ma funkcję VOD, która wymaga czasem łączenia się z internetem. Jest to świetne rozwiązanie dla fanów gadżetów i wszelkich nowinek technicznych.

Innym ciekawym dodatkiem, jaki powinien znaleźć się w naszym telewizorze, jest kamera. Dzięki niej możemy porozumiewać się ze znajomymi poprzez komunikator Skype bez konieczności włączania komputera. Jednym kliknięciem na pilocie możemy mieć w zasięgu ręki jedną z kluczowych dzisiaj funkcji, z jakich korzystamy w komputerze – komunikator internetowy.

Bardzo ważna w wyborze telewizora jest też jego przekątna ekranu. Wszystko zależy od tego, jak wielki potrzebujemy telewizor. Dla jednych 32 cale będzie wystarczające, dla innych telewizor o 40 calach przekątnej ekranu jest śmiesznie mały. W grę wchodzą jeszcze bardzo nowoczesne ekrany o zakrzywionym kształcie. Pozwalają one na jeszcze lepsze odwzorowanie kolorów oraz ostrości na całej powierzchni ekranu.

Decydując się na wybór telewizora powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze jedną bardzo ważną funkcję, a mianowicie odtwarzanie filmów w technologii 3D. Za niewielką dopłatą możemy znaleźć modele właśnie z tą technologią. Jest to świetny dodatek, szczególnie jeżeli mamy w domu dzieci, które zapewne docenią bajki nagrywane w tej technologii. Oczywiście wybór należy do nas i sami powinniśmy dopasować wszystkie potrzebne nam parametry telewizora.

Koniecznie zwróćmy uwagę na opcje dostawy. Niestety nie każdy sklep oferuje dowóz a przewożenie telewizora z większym ekranem w samochodzie może okazać się niebezpieczne. Z tego względu warto pomyśleć o Grot Transport – transport w Łodzi, o profesjonalistach, którzy odpowiednio zabezpieczną nasz zakup i dostarczą bez szwanku na umówione miejsce.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *