Jakie lampy ogrodowe wybrać do małego ogrodu?

Jakie lampy ogrodowe wybrać do małego ogrodu?

Mieszkasz w mieście? Jeśli tak, to na pewno w lecie brakuje ci zieleni, szumu lasów i śpiewu ptaków, które towarzyszą każdego dnia osobom mieszkającym na wsi. Mieszkając w mieście, nie mamy możliwości posiadania własnego ogrodu, a kwiaty rosną nam jedynie na balkonie, a i tam za wiele miejsca nie ma. Oczywiście, można mieć także działkę i tam sadzić roślinki, jednak teren ten jest bardzo mały i mieszczą się tam tylko warzywa.
Warto więc mieć mały domek na wsi, do którego będzie można się udać na weekendy, pooddychać świeżym powietrzem i nacieszyć się naturą. Rola takiego domku na wsi, jest sprzyjanie odpoczynkowi i relaksowi. Odpoczynek z dala od zgiełków miasta i wszechobecnych spalin pozwoli się zrelaksować i naładować akumulatory na kolejny tydzień pracy. Jednak, aby taki domek cieszył oko, szczególnie wiosna i latem, musimy o niego zadbać. Podstawową ozdoba każdego domu jest ogród. To on sprawia, że posesja wygląda atrakcyjnie i przytulnie. Taki domek może być malutki, ale trzeba pamiętać, aby miał dostęp do wody i prądu. O tym jednak myślimy, albo na etapie budowy, albo podczas kupna nieruchomości. Musimy zwracać uwagę na takie rzeczy szczególnie jeśli kupujemy staropolski drewniany domek. Może się bowiem okazać, że jest piękny, ale wodę mamy tylko w studni, a do tego lodowato zimną.
Urządzanie ogrodu
Ogrody przy małych domkach bardzo często nie są zbyt duże. Takie ogródki, nie wymagają od nas szczególnej pielęgnacji, ale trzeba pamiętać o podstawowej dbałości o nie. Dzięki temu, nie będziemy musieli poświęcać mu dużo uwagi, a i tak będzie się ładnie prezentował. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem w takim wypadku, jest posadzenie drzew i krzewów. Zwykle nie wymagają one ciągłego podlewania. Mieszkając w mieście, nie będziemy przecież codziennie przyjeżdżać podlewać kwiatów. Możemy znaleźć takie, które nie lubią wilgoci, aby wystarczyło im podlewanie raz na tydzień. Kolejną przeszkodą jest wyrastająca trawa, która trzeba kosić i plewić spomiędzy kwiatów. Tak jak koszenie, nie sprawia wielkich problemów, tak plewienie nie każdy lubi. Rozwiązaniem doskonałym jest więc wysypanie kamyczków ozdobnych, szyszek lub kory w tych miejscach gdzie nie ma roślin.
Jak oświetlić ogród? 
Jest to dość istotna kwestia. Po co nam oświetlenie w ogrodzie? Jeśli nie mieszkamy cały czas w domku, to służy ono jako dekoracja. Lampy różnego rodzaju, będą bardzo ładnie prezentować się wśród roślin. Pozwalają także na spędzanie wieczorów w ogrodzie i organizowanie spotkań ze znajomymi. Do małego ogrodu pasują lampy kule i kinkiety na ścianach domu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *