Karnisz - jaki model do salonu?

Karnisz – jaki model do salonu?

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest salon. To właśnie tam spędzamy sporo czasu po pracy, nie rzadko spożywamy posiłki i w gronie całej rodziny oglądamy telewizję. Dobór karniszy do salonu może się okazać sporą zagwozdką, ponieważ na rynku mamy dostępnych tak wiele modeli, że trudno zdecydować się na coś konkretnego. Postanowiliśmy Wam nieco pomóc w wyborze i przygotowaliśmy dla Was krótki artykuł oparty na naszych doświadczeniach. Zapraszamy do lektury.

Jak dobiera się karnisze?

Podstawowym kryterium wyboru jest rodzaj tworzywa z którego wykonano karnisz. Zazwyczaj występują one w formie tworzywa sztucznego, nierdzewnej stali lub drewna. Najdroższe produkty będą oczywiście ze szlachetnego drewna i mogą kosztować nawet do 1000 złotych. Aby dobrać karnisz do salonu należy się sugerować układem okien, drzwiami balkonowymi oraz kolorem ścian. Jeśli układ okien wraz z drzwiami balkonowymi przekracza 200 centymetrów szerokości, to powinniśmy się zdecydować na karnisz podwójny, do którego będziemy mogli zaimplementować również zasłony.

Drewno czy stal?

W dobie projektowania nowoczesnych pomieszczeń drewno bywa często pomijane – i słusznie. Nowoczesne wnętrza są stylowe, eleganckie i najbardziej pasują do nich karnisze nierdzewne. Zwłaszcza w salonie kontrast ma znaczenie, a pięknie błyszczący, nierdzewny karnisz doda prestiżu pomieszczeniu. Modele pojedyncze kosztują do 100 złotych za 200 centymetrów szerokości, zaś podwójne – nawet 250 – 450 złotych za sztukę.

Kupujesz raz, korzystasz wiele lat

Podczas przeglądania karniszy warto się nad nimi skupić. Planujecie przecież sporą inwestycję finansową i należy mieć 100% pewność, że chcemy TEN, konkretny karnisz. Jeśli będziecie mieli problem z wyborem, to możecie pokazać ekspedientce zdjęcie Waszego salonu lub opowiedzieć coś o nim. To na pewno Wam pomoże i przyspieszy proces wybierania karnisza.

A Wy? W jaki sposób dobieraliście karnisz do salonu? Czekamy na Wasze odpowiedzi pod tematem!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *