Kinkiety ogrodowe

Kinkiety ogrodowe

Zadaniem lamp i kinkietów ogrodowych jest przede wszystkim oświetlanie drzwi wejściowych oraz balkonowych, oświetlanie ogrodu, rozjaśnianie tabliczki z numerem domu, czy tez podświetlanie obejścia. Stanowią one doskonały akcent dekoracyjny, nie tylko elewacji, ale również ogrodu, czy wejścia do budynku. Stwarzają również niepowtarzalny klimat, zwłaszcza wieczorową porą. Jak wybrać idealne kinkiety do wymarzonego ogrodu?

Przeznaczenie

Kinkiety wybieramy przede wszystkim ze względu na ich przeznaczenie. Jeżeli zadaniem kinkietów ma być oświetlenie podwórka to będziemy potrzebowali, bez wątpienia, mocnych żarówek. Jeżeli potrzebujemy oświetlanie na werandę, uatrakcyjnią ją lampy dające subtelne światło, które przepięknie będą prezentować się w ciepłe, letnie wieczory. Musimy pamiętać żeby każda lampa ogrodowa była odporna na deszcz, grad, wiatr, czy śnieg.

Rodzaje kinkietów

Na rynku istnieje wiele rodzajów kinkietów, które możemy dostosować do swojej przestrzeni. Są m. in. abażury imitujące wiklinę, która tworzy niezwykłą atmosferę na balkonie albo tarasie. Taka lampa wygląda o wiele lepiej i lżej niż kinkiety metalowe.. W kinkietach tych jest możliwość regulowania intensywności światła. Co więcej, dostępne są również lampy imitujące pochodnie, posiadające żarówkę zamiast prawdziwego ognia, lecz wyglądają niezwykle widowiskowo. Istnieją również kinkiety z wyraźnie zaznaczonymi ściankami – jest to doskonała alternatywa dla miłośników tradycji. Najlepiej będą się one komponowały z jasną elewacją, w otoczeniu, drewnianych drzwi i okiennic. Dla fanów architektury nowoczesnej rynek oferuje awangardowe kinkiety w bardzo prostej postaci. Często mają kształt bryły, a ich światło pada prostopadle do podłoża. Takie lampki idealnie wyodrębniają zawieszone tabliczki, skrzynkę pocztową lub też numerek posesji.

Nowoczesna technologia

Nowoczesna technologia jest równoznaczna przede wszystkim z oszczędzaniem energii. Idealnym rozwiązaniem dla zwolenników tego typu oświetlenia są kinkiety i lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu. Stanowią one naświetlacze zapewniające idealne rozproszenie światła, które uruchamiają się po wykryciu przez kompatybilny z nimi czujnik ruchu w otoczeniu. Pozwalają one na stworzenie kameralnej, przydomowej atmosfery i nastrojowi sprzyjającemu odprężeniu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *