Kolory w salonie a oświetlenie

Kolory w salonie a oświetlenie

Każdy z nas, zna znaczenie takiego pomierzenia jak salon. Do czego on nam zazwyczaj służy? Przede wszystkim, oddajemy się w nim relaksowi, drugim takim miejscem jest łazienka z gorącą wanną lub sypialnia, ale nie mogą się równać odpoczynkowi w salonie. Zakładamy wtedy, ciepłe piżamy i szlafrok, bierzemy do ręki gorącą herbatę i włączamy ulubiony serial.

Jednak salon to nie tylko miejsce relaksu i odpoczynku. Jest o również niekiedy pomieszczenie, w którym bawią się nasze dzieci. Służy on także spotkaniom całej rodziny, nie tylko na filmie, ale także przy grze w gry planszowe, układaniu rozległych puzzli oraz innym wspólnym zajęciom. Czasami jednak służy, jako pokój do spotkań nie tylko z przyjaciółmi na kawie i ciastku, ale także z rodziną. Bardzo często są to członkowie, którzy widziani są przez nas tylko raz do roku, więc musimy postarać się zaskoczyć ich swoja kreatywnością oraz pomysłami na wystrój wnętrz.

Dlatego też, jeśli planujesz zająć się aranżacją takiego miejsca powinieneś wziąć pod uwagę wszystkie wymienione kwestie.

Kolory w salonie

Barwy ścian, to kwestia pierwszorzędna. Decydują one nie tylko o dodatkach, jakie wybierzemy, aby doskonale się z nimi komponowały, ale także o naszym samopoczuciu, które będzie nam towarzyszyć za każdym razem jak znajdziemy się w tym pomieszczeniu. Jeśli pokój, który jest przeznaczony na salon jest wyjątkowo mały, to właśnie kolory mogą nam pomóc w jego powiększeniu. Jak? Chodzi tu oczywiście o barwy jasne. Najlepszym rozwiązaniem dla malutkiego pomieszczenia jest zastosowanie białej farby. Zwiększy ona znacznie przestrzeń oraz rozjaśni ciemne pomieszczenie. Jeżeli lubisz przytulne wnętrza to możesz zdecydować się na kolor różowy. Doskonale do tej barwy będzie pasować tapeta z motywem kwiatowym na jeden ze ścian lub tez pokrowce na sofę i fotele w takie wzorki. Dla fanów światła oraz tych, którzy chcą pobudzenia do działania doskonale nadają się barwy, które przypomina o słonecznych dniach czy zachodach słońca nad morzem. Chodzi tu o dwie barwy, które to zapewnią, czyli żółtą oraz pomarańczową.

Oświetlenie plus kolor

Równie ważnym aspektem jak barwy ścian, jest oświetlenie, jakiego użyjemy w naszym salonie. Bardzo istotne jest to, aby zostało dobrze dobrane, co zapewni wspaniałą prezencję całego pomieszczenia. Oba elementy powinny być znakomicie dopasowane, aby dobrze komponowały się ze sobą. Jeśli więc zdecydujemy się na kinkiety zamiast górnej lampy to zastanówmy się nad ciemniejszymi barwami. Jeśli wolimy lampę sufitową, to kolory najlepsze do takiej aranżacji to intensywne pomarańcze oraz żółty.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *