Kuchenna moda: Lampy wiszące

Kuchenna moda: Lampy wiszące

Wiszące lampy mają dwa zastosowania: podkreślają wnętrze pomieszczenia oraz dają punktowe światło na określoną powierzchnię. Zazwyczaj stosowane w kuchni, w miejscu, gdzie znajduje się blat. Przeglądając katalogi z nowoczesnymi meblami trudno nie zauważyć ogromu lamp wiszących, które widnieją niemal przy każdym modelu meblościanki. Dziś dowiecie się, dlaczego w każdej kuchni i jadalni powinna znajdować się taka lampa. Zapraszamy do lektury!

Po pierwsze: design

Wiszące lampy są designerskie głównie z tego powodu, że zwisają dosyć nisko. W niektórych domach spotyka się lampy na wysokości zaledwie 100 centymetrów od blatu stołu (czyli na wysokości około 184 centymetrów). Choć wydaje to się kiepskim rozwiązaniem – sprawdza się bardzo dobrze. Osoba spędzająca czas przed blatem jedząc posiłek będzie mieć idealne oświetlenie konkretnego, centralnego punktu, a ponadto nie musi się martwić o kontuzję, gdyż lampa zawieszona jest na samym środku blatu, gdzie ludzka głowa po prostu nie sięga.

Po drugie: praktyczność

Stosowanie wiszących lamp ma również praktyczne rozwiązanie. Decydując się na 3 lampy doświetlimy konkretną powierzchnię, a w otoczeniu zapewnimy lekkie widmo. Rodziny, które decydują się zaledwie na jeden abażur chcą zapewnić domownikom osobne źródło światła do czytania gazety, spożywania posiłków czy zwykłej rozmowy przy kawie. Warto dodać, że lampy wiszące są dosyć drogie, dlatego sporo rodzin stara się zacząć od jednej sztuki by po latach inwestować w kolejne.

Kuchenna moda, która będzie trwać

Remontując dom warto zainteresować się oświetleniem kuchni. Wiszące lampy będą bardzo dobrym rozwiązaniem, dlatego warto o nich poczytać więcej. Jeśli macie do nas jakieś pytania, to czekamy na nie pod tym tematem.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *