Lampa pobierająca kolory

Lampa pobierająca kolory

Źródłem światła mogą być nie tylko standardowe elementy oświetlenia. Na rynku pojawia się coraz więcej oświetleniowych gadżetów. Jednym z nich jest fantastyczny produkt azjatyckiego design – lampa kameleon, która pobiera kolor z przedmiotu, którego dotknie. Chińscy designerze wykorzystali wiedzę z dziedziny psychologii koloru. Wiedząc jak ważna rolę odgrywają w naszym życiu barwy oraz jak bardzo kolor może wpływać na nasz nastrój i zmianę emocji, chińscy projektanci skonstruowali lampę Color Up. Gadżet powstał w pracowni design Pega Design.

W jaki sposób to działa?

Aby lampa pokazała swe niezwykłe możliwości wystarczy, że użytkownik dotknie jej podstawą jakiegoś przedmiotu w swoim otoczeniu np. fioletowej filiżanki. Następnie musi jedynie nacisnąć miękką sylikonową „bańkę” stanowiącą klosz lampy i błyskawicznie zmienia ona kolor na fioletowy. Dzięki temu, że lampa została wykonana z silikonu, można jej używać bez obaw, że naciśnięcia będą powodowały odkształcenia. Sprężystość materiału zapobiega tego typu problemom. Tak wygląda działanie lampy w praktyce. Firma nie zdradza jednak, jak lampa działa od strony technologicznej. Wiadomo jedynie, że została wyposażona w system, który wykorzystuje częstotliwość drgań i długości fal, a te dla każdego koloru są inne.

Zanim powstała ostateczna i satysfakcjonująca wersja tego projektu jego twórcy musieli przejść bardzo długą drogę i pokonać wiele przeszkód. Jedną z kluczowych kwestii było zachowanie równowagi między grubością warstwy silikonu, a jasnością rzucanego światła. Grubsza warstwa oznaczała konieczność użycia mocniejszej żarówki. Potrzebny więc był akumulator, aby mogła ona działać. Wpłynęło to dosyć mocno na wielkość lampy. Gotowy produkt  jest dopracowany pod każdym względem.

Domowa koloroterapia

Teraz z pomocą tego niezwykłego gadżetu będziemy mogli zafundować sobie w swoich czterech kątach solidną dawkę koloroterapii. To fantastyczny sposób na poprawę samopoczucia. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad. Kolor czerwony uaktywnia, ożywia, dynamizuje, intensyfikuje doznania oraz wzmacnia zmysły. Jest zdecydowanym przeciwieństwem koloru niebieskiego, który z kolei uspokaja, hamuje, koncentruje, chłodzi, gromadzi energię oraz wycisza. Kolorem pośrednim pomiędzy czerwonym, a niebieskim jest barwa żółta, która ma działanie wzmacniające, tonizujące, ożywiające umysł. Kolor żółty pobudza, ale nie powoduje zdenerwowania, wzmacnia procesy organizmu oraz odporność nerwową, likwiduje również odrętwienie. To trzy podstawowe barwy, a są przecież jeszcze kolory uzupełniające. Zielony o właściwościach odprężających i uspokajających, pomarańczowy, który fantastycznie regeneruje i ożywia oraz fiolet kojący nerwy, wspomagający wysiłek umysłowy oraz uśmierzający ból.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *