Malowanie ścian krok po kroku

Malowanie ścian krok po kroku

Niejednokrotnie każdy z nas przeprowadzał w swoim domu niewielki remont, jakim jest przede wszystkim malowanie ścian. Malowanie nie należy do trudnych czynności i każdy z nas może wykonać tę czynność samodzielnie.  Aby nasza praca przebiegała sprawnie musimy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów i narzędzi niezbędnych nam do malowania. Należą do nich przede wszystkim, pędzle, wałek, wiaderko z kratką, a także folię i taśmę malarską.

Przymierzając się do malowania naszego mieszkania powinniśmy wybrać okres, kiedy na dworze będzie przynajmniej 20 stopni, podczas malowania ważne jest wietrzenie pomieszczeń, wyższa temperatura przyczyni się również do szybszego wyschnięcia farby na ścianie. Przed malowaniem jest również czas by przemyśleć kilka spraw związanych ze zmianami w malowanym pokoju. Malowanie to dobra okazja, żeby na przykład zmienić ustawienie gniazdek w pokoju, przenieść je w bardziej odpowiadające nam miejsce, Jeśli zdecydujemy się na jakiekolwiek zmiany w domowej instalacji elektrycznej warto skorzystać z usług elektryka w Krakowie, wtedy mamy pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane prawidłowo i, co najważniejsze, w bezpieczny sposób.  Kolejnym krokiem jest przygotowanie pomieszczenia. Należy wynieść z niego wszystkie meble i inne przedmioty, jeżeli nie ma takiej możliwości wystarczy przesunąć je na środek pomieszczenia i przykryć folią, podobnie jak cała podłogę.

W tak przygotowanym pomieszczeniu możemy rozpocząć malowanie. Malowanie zaczynamy od pomalowania sufitu robiąc również opaskę na ścianie dookoła pomieszczenia. Jeżeli farba już wyschnie obklejamy taśmą pasek, który wyznaczy granicę pomiędzy kolorem sufitu, a kolorem ściany. Następnym krokiem jest malowanie ścian.

Tę czynność powinniśmy rozpocząć od narożników, malujemy je małym okrągłym wałkiem, który przyda się również do malowani miejsc wokół kontaktów i innych trudno dostępnych miejsc.  Pozostałą powierzchnie ścian malujemy dużym wałkiem lub pędzlem, co powoduje, że praca pójdzie nam znacznie szybciej.  W momencie, kiedy farba wyschnie możemy delikatnie odkleić taśmę pod sufitem.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *