Meble w salonie. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Meble w salonie. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Meble w salonie są niezwykle istotne z estetycznych i reprezentacyjnych względów. Salon jest przecież pomieszczeniem, w którym przyjmujemy gości. Dla nas samych powinien być zaś szansą na relaks, odpoczynek i wspólne spędzanie czasu z domownikami. Dlatego właśnie salon musi być urządzany ze szczególną uwagą i troską o najmniejsze nawet detale.

Jeszcze kilka lat wstecz najbardziej pożądanymi meblami do salonu czy pokoju dziennego były komplety meblowe lub meblościanki. Dzisiaj ten trend ustępuje miejsca niezwykle lekkiej w swojej formie zabudowie modułowej. Bardzo często decydujemy się również na skompletowanie umeblowania salonu z pojedynczych, samodzielnych elementów. Dzięki temu możemy urządzić salon w bardzo nowoczesny sposób, który nie będzie powodował przytłaczającego efektu. Takie rozwiązanie sprzyja również swobodnemu wykorzystaniu przestrzeni, którą dysponujemy.

Rezygnuja z ciężkich, zabudowanych kompletów oznacza, że głównym punktem salonu staje się jego strefa wypoczynkowa. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na dobór mebli takich, jak kanapy, fotele, pufy oraz stoliki kawowe. To dzięki nim pomieszczenie może nabrać indywidualnego i niebanalnego charakteru.

Trendy dotyczące kolorów zmieniają się błyskawicznie. W zasadzie obowiązuje tu dosyć duża dowolność. Wszystko zależy od pomysłu na aranżację wnętrza. Niektórzy stawiają na jasne meble, inni wybierają ciemne wybarwienie. Ogromną popularnością cieszą się meble w kolorze wenge.  Modne są także meble z płyty MDF matowej lub lakierowanej. Ich ogromną zaletą jest nieograniczona kolorystyka, uniwersalność oraz łatwość utrzymania w czystości.

Wybierając meble do salonu warto wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale również solidność i jakość wykonania. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy cena jest głównym wyznacznikiem jakości. Okazuje się, że nie zawsze. Również indywidualne zamówienie mebli na wymiar nie jest gwarancją, że otrzymamy produkt najwyższej jakości. Kupując meble powinniśmy je więc bardzo dokładnie sprawdzić i ocenić pod kątem rozmaitych parametrów. W żadnym wypadku nie powinna być to decyzja podejmowana pochopnie.

Meble robione na wymiar mają jedną, podstawową zaletę i przewagę nad gotowymi zestawami mebli. Mamy możliwość ich idealnego dopasowania do przestrzeni, którą chcemy umeblować. Takie rozwiązanie sprawdzi się z pewnością, gdy posiadamy w salonie nietypowe wnęki do zabudowy albo chcemy wykonać mebel niespotykany i nietypowy np. szafę połączoną z biblioteczką, sięgającą od podłogi aż po sufit. Oferta mebli do salonu jest jednak dzisiaj tak szeroka, że właściwie nie ma potrzeby zamawiać mebli na wymiar, bo każdy znajdzie idealne meble dla siebie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *