Modern Art- nowości w oświetleniu sufitowym

Modern Art- nowości w oświetleniu sufitowym

Sztuka nowoczesna stanowi dziś niezwykłą inspirację dla projektantów wnętrz. Jest obecna zarówno w trendach dotyczących mebli i dodatków, jaki oświetlenia. Artystyczne i designerskie lampy mogą stanowić fantastyczne uzupełnienie aranżacji pomieszczenia, wzbudzając zachwyt gości i ciesząc domowników. W dobie minimalistycznych pomieszczeń ciekawe dodatki odgrywają niezwykle ważną rolę. Dodają wnętrzom charakteru i stylu.

Nowoczesne oświetlenie

Doskonałym pomysłem jest bardzo nowoczesne oświetlenie inspirowane oryginalnymi projektami znanych marek i projektantów. Lampy wiszące i podłogowe, kinkiety, a także plafony i oprawy sufitowe… każdy z tych elementów  może sprawić, że wnętrze nabierze nowego blasku. Wybierając nowoczesne, designerskie lampy, stawiamy na niezwykle oryginalny charakter oświetlenia. To właśnie ciekawe źródła światła odpowiadają za ogólny wygląd całego pomieszczenia, potrafią podkreślić jego poszczególne elementy, a jednocześnie tworzą wyjątkowy i przytulny klimat, ułatwiający odpoczynek i relaks w domowym zaciszu.

W kategorii lamp sufitowych, wiszących bardzo popularnym trendem są przede wszystkim lampy stylizowane na oświetlenie techniczne. Sprawdzają się one doskonale we wnętrzach industrialnych. Ciekawą formą oświetlenia mogą być również niesamowite, duże, dekoracyjne żarówki. Włókna żarnika formowane są w nich w rozmaite kształty dając niezwykły efekt wizualny. Bardzo ciekawe są również lampy, w których żarówka zostaje umieszczona w swego rodzaju klatce. Klatki posiadają rozmaite wzory oraz kolory. Wiele z lamp stylizowanych jest na stare lampy z ubiegłego wieku. Dominują proste formy. Ogromną popularnością cieszą się metalowe klosze. Wśród kinkietów niezwykle pożądane są minimalistyczne kinkiety loftowe. Wyglądają jak gdyby przeniesione zostały prosto ze starych hal fabrycznych. Oszczędna forma pozwala na ich zastosowanie w rozmaitych wnętrzach. Jednak we nowoczesnych pomieszczeniach wyglądają najbardziej efektownie.

Jakie są główne wyznaczniki stylu Modern Art w oświetleniu sufitowym?

Przede wszystkim zaskakujące kształty zarówno te geometryczne, jaki o bardziej finezyjnym charakterze. Modna jest zarówno prosta forma, jak i lampy składające się z niesłuchanie wielu elementów. Tworząc projekty oświetlenia designerzy wykorzystują dziś materiały, które do tej pory w ogóle nie kojarzyły się z eleganckim i stylowym oświetleniem: metal, drewno, a nawet papier czy folię. Designerskie lampy można z miejsca pokochać, albo od razu znienawidzić. Z pewnością jednak nie można przejść obok nich obojętnie. Oświetlenie w stylu Modern Art, tak jak sztuka nowoczesna zawsze wzbudza jakieś emocje. Czasami bardziej pozytywne, niekiedy mniej. Z pewnością jednak zawsze zaskakuje.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *