Najlepsze lampy do ogrodu

Najlepsze lampy do ogrodu

W okresie wiosenno-letnim częściej przebywamy wieczorami w ogrodzie. Aby ten czas spędzać komfortowo i bezpiecznie warto pomysleć o odpowiednim oświetleniu zewnętrznym. Sprawdź, czym kierować się wybierając lampy do wykorzystania na dworze?

Montaż oświetlenie dobrze jest uwzględnić już na etapie projektowania ogrodu, bowiem zakładanie kabli związane jest z przeprowadzeniem wykopów w trawniku czy rabatach kwiatowych. Dzięki temu unikniemy ponownego sadzenia roślin. W przypadku gdy nie mamy takiej możliwości, bo nasz ogród jest już starannie wykonany i nie chcemy robić na jego terenie pobojowiska, najlepszym rozwiązaniem będzie założenie źródeł światła z instalacji domowej. Tym sposobem można podłączyć również zewnętrzne oświetlenie domu. Zainstalowane na elewacji lampy będą występować nie tylko w roli dekoracji, ale zabezpieczą także ogród przed włamywaczami oraz poprawią komfort korzystania z niego po zmroku. Właściwe oświetlenie sprawi, że nie będziemy się potykać o schodowe stopnie czy walczyć z włożeniem klucza do zamku drzwi.

Lampy ogrodowe a zasilanie

Zasilanie to istotna kwestia w przypadku oświetlenia ogrodowego. W ogrodach o dużych powierzchniach, gdzie planowana jest instalacja kilku typów oświetlenia, wykorzystuje się napięcie sieciowe wynoszące ok. 230 V. Na terenie, na którym nie zamierza się montować złożonego systemu optymalnym rozwiązaniem będzie natężenie 12 lub 24 V. Te wartości powinno się uwzględniać także podczas wyboru odpowiednich lamp. Producenci zawsze przedstawiają na opakowaniach informacje, jakie produkty są odpowiednie do danego napięcia. Pamiętajmy, że wykorzystywanie źródeł światła nieprzeznaczonego do danego typu natężenia może skutkować uszkodzeniem. Dokonując wyboru konkretnego oświetlenia warto zwrócić uwagę również na produkty z możliwością zastosowania w nich żarówek energooszczędnych. Dzięki temu możemy znacznie zmniejszyć zużycie prądu oraz wesprzeć ochrony środowiska. Ciekawym i dobrym rozwiązaniem będzie ponadto możliwość włączania lamp za pomocą nie jednego, a kilku przycisków. Zyskamy tym sposobem wygodną opcję załączania jedynie tych źródeł światła, które w danej chwili będą nam potrzebne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *