Nastrojowe oświetlenie w sypialni

Nastrojowe oświetlenie w sypialni

Sypialnia jest miejscem, które powinno umożliwiać komfortowy wypoczynek oraz spokojny sen. Ma nastrajać nas pozytywnie, przepędzać złe myśli i zapewniać relaksującą atmosferę. Nie można pominąć, że wnętrze to bardzo często jest świadkiem intymnych chwili i romantycznych spotkań dwojga ludzi.  Powinny więc zapewniać im odpowiednią oprawę.

Dopasujmy oświetlenie w sypialni do naszych indywidualnych potrzeb. W sypialni spędza się przecież wiele godzin. Warto zatem, by lampy spełniały nasze oczekiwania. Poza wymienionymi czynnościami niektórzy w sypialni czytają książki przed snem lub relaksują się oglądając telewizję. Oświetlenie powinno uwzględniać również takie kwestie. Najlepsze światło do sypialni to światło kojące, bardzo delikatne, ciepłe. Powinno być również dyskretne i nie narzucające się. Wybierzmy więc takie lampy, które będą sprzyjały relaksowi po ciężkim dniu wypełnionym licznymi obowiązkami i aktywnościami.

W sypialni najczęściej stosuje się nocne lampki, które umieszczane są na stolikach nocnych po obu stronach łóżka, lampy stojące oraz plafony. Spotyka się tu również dosyć często lampy wiszące, kinkiety i różnego rodzaju lampki dekoracyjne. Oświetlenie powinno być zróżnicowane, aby zapewnić nam realizację wszystkich potrzeb. Jednak światło w sypialni nie musi być bardzo mocne. Żarówka o mocy 60W powinna w zupełności wystarczyć. Zwróćmy szczególną uwagę na lampę do czytania. Bardzo ważna jest jej funkcjonalność oraz wygoda użycia. Regulacja ramienia wydaje się koniecznością.

Aby stworzyć w sypialni ciekawy nastrój dobrze jest bawić się światłem i kolorami. Można np. wykorzystać oświetlenie punktowe do podświetlenia zdjęć, obrazów czy elementów dekoracyjnych. Takie zabiegi z pewnością zapewniają interesujący efekt wizualny i sprawiają, że każda sypialnia nabiera indywidualnego charakteru i wyjątkowego stylu. Zamiast skupiać się na oświetleniu sufitowym, które w sypialni nie jest aż tak bardzo ważne, poświęćmy więcej uwagi rozmaitym detalom.

W stworzeniu nastrojowej aranżacji sypialni mogą pomóc diody LED. To naprawdę świetne rozwiązanie, gdy pragniemy stworzyć bardzo przytulne wnętrze. Taśmy LED możemy umieścić praktycznie w każdym miejscu, co pozwala na fantastyczną grę świateł. Podświetlenie LED na suficie podwieszanym, pod łóżkiem bądź za jego zagłówkiem to gwarancja intymnego i błogiego nastroju. Rozwiązanie to jest również niezwykle funkcjonalne. Taśmy LED RGB sterowane pilotem dotykowym sprawiają, że uzyskujemy odpowiednią barwę światła i jego natężenie jednym tylko dotknięciem.

Poszczególne elementy oświetlenia powinny ze sobą w harmonijny sposób współgrać. Nie może być ich oczywiście zbyt wiele. Nie chcemy przecież uzyskać wrażenia świetlnego chaosu.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *